Чим шкодить батарея під сидінням вашого авто

Коли на нащих просторах з’явилися перші іномарки, захоплення викликало все – від електросклопідйомників до коробки-автомата. Але був ще один прилад, перед яким ми завмирали з німим подивом, – підігрівач сидінь. Для нас, морозостійких, особливо старшого покоління, яке пройшло школу дермантинових крісел «москвичів» і «жигулів», крісло, що підігрівається, стало чи не шоком. А тепер підігрівачі сидінь і для нас звичайна справа.


 

Офіційно ж підігрів сидінь був вперше застосований фірмою СААБ для автомобільних салонів, обтягнутих шкірою. В розпал навіть м’якої європейської зими плюхнутися в шкіряне крісло вистиглого за ніч автомобіля – приблизно те ж саме, що всістися на кам’яний парапет на набережній.

 
Будь-який лікар скаже, що крижане шкіряне сидіння загрожує хворобами нирок, остеохондрозом, радикулітом. До речі, у деяких західних медичних страхових компаніях відсутність підігріваючих сидінь або килимка для підігріву – вже привід, станься, не дай, Боже, щось із здоров’ям, зменшити страхові виплати.

 
Крім вбудованих підігрівачів сидінь, що встановлюються на заводі-виробнику або в спеціалізованій майстерні, існують так звані накладні обігрівачі, що кріпляться поверх сидінь і підключаються в гніздо прикурювача.

Про шкоду воліють не говорити

Сьогодні більшість автомобілів, що випускаються в Європі, оснащені підігрівом передніх сидінь. Проте ні інструкції з користування автомобілів, ні продавці не говорять про те, що цим, безумовно, зручним пристроєм треба користуватися вкрай обережно.
На багатьох сайтах можна побачити зовсім неправдоподібну інформацію, що підігріваючого «свої булочки» чоловіка можна віднести до тих, у кого виникають проблеми з потенцією. Чиста брехня! Як показують факти, шкода від підігріву сидінь має місце бути, але вона не настільки велика.

Все почалося з публікації результатів дослідження відомого німецького лікаря-уролога Херберта Шперлінга. Шперлінг зробив висновок, який не радує виробників сидінь: підігрів вкрай небезпечний для чоловіків.

Як саме шкодить здоров’ю підігрів сидінь? Дуже просто: нагрівальні елементи не тільки гріють сідниці, а й підвищують температуру статевих органів. Нормальна температура статевих залоз чоловіка – 34-35,5 градусів. Однак, якщо довго сидіти в кріслі з включеним підігрівом, температура може досягти 38 градусів. А це вже згубно для сперматозоїдів, що здатне перешкодити зачаттю дитини.
Тому запам’ятайте: підігрів сидіння чинить згубний вплив на репродуктивну функцію, а не на потенцію. Таким чином, бажання зігрітися викликає чоловіче безпліддя.

 
Чи шкідливий підігрів сидінь для жінок? У жінок все набагато простіше. На появу дітей підігрів сидінь ніяк не впливає, а от заробити цистит (причому хронічний) або просто-напросто застудитися можна дуже легко. Ви пітнієте, а потім виходите на холод з нагрітого, так би мовити, «приміщення» – і всі справи.

 
Отож, користуватися підігрівом сидінь можна, але тільки з розумом. Не варто сідати, наприклад, на шкіряне сидіння взимку, якщо машина ще недостатньо прогрілася – це може спричинити, як уже говорилося, цистит у жінки, а в чоловіка – простатит. Як користуватися підігрівом? Не перегрівайтеся занадто сильно: перш ніж сісти в машину, яка стояла тривалий час на холоді, прогрійте її кілька хвилин. Як тільки відчуєте, що сидіння досить тепле, відключіть підігрів, температуру в машині буде підтримувати обігрівач, тому Ваше місце не охолоне.
Для поїздки в машині краще вибрати легкий верхній одяг, а ще ліпше – знімати його взагалі. Робити це варто навіть при вимкненому підігріві сидінь. Ось основні і дуже прості поради на цю тему. Використовуйте їх і будьте здорові!