Офіційний відкуп від мобілізації коштуватиме від 20 до 120 тисяч гривень

Чоловікам, які не захочуть бути мобілізованими, доведеться відбути військову повинність у тилових частинах або ж сплатити державі суму від 20 до 120 тисяч грн.

Про це повідомив автор відповідної законодавчої ініціативи, народний депутат Семен Семенченко, передає Gazeta.ua з посиланням на “Нація.інфо“.

Автор проекту зазначив, що  законопроект “Про внесення змін до закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” буде суттєво розширено.

“У нього буде додано елементи, яких там бракує. Наприклад, люди, які готові воювати, повинні отримувати хороші гроші — не менше 20 тисяч грн, мати хороший соціальний пакет”, – наголосив нардеп.

Вважаэться, що  законопроект має вдосконалити законодавчу базу для діяльності резервістів.

Водночас Семенченко заявив, що чоловіки, які не готові воювати, згідно з його законопроектом, мають відбути військову повинність у тилових частинах або на військових заводах.

“Або ж такі люди мають бути готові фінансово допомогти своїй державі — наприклад, профінансувати соціальне забезпечення добровольців. Тут повинна бути плаваюча шкала — починаючи від 20 тисяч грн і до 100-120 тисяч грн. Залежно від регіону та рівня доходу”, – уточнив політик.

Він підкреслив, що наразі цей законопроект допрацьовується, і згодом почнуться переговори з депутатськими фракціями щодо можливості його ухвалення.