Рятуємо двигун від перегріву

Весняно-літній жах водія — перегрівання двигуна. Справа в тому, що в автомобілі, якому більше 5-7 років, ця проблема може виникнути через дрібні несправності, але посилитися через спеку і спричинити плачевні наслідки. Справа в тому, що навіть одноразовий короткочасний перегрів може призвести до капремонту на 1 тис. дол. Але проблему легше попередити, ніж усувати наслідки. На які деталі водієві варто звернути увагу до того, як температура повітря зашкалить за 40 градусів?

 


 

Довге стояння в заторах, їзда вгору з повним навантаженням — підвищення температури неминуче. Якщо додати до цього високий ступінь прогрівання навколишнього повітря, то достатньо виходу з ладу лише однієї ланки ланцюжка системи охолодження, щоби поламався весь двигун. Розглянемо «слабкі ланки».

 

1. БРАК РІДИНИ
Найпоширеніша причина перегріву — недостатня кількість охолоджуючої рідини в системі охолодження. Рідина, як відомо, завжди знайде, як просочитися, якщо є хоч найменша дірочка. В системі охолодження з купою трубочок, патрубків, хомутиків і прокладочок таких дірочок може бути декілька. Ось і йде поступово тосол і з розширювального бачка, і з радіатора системи охолодження.
Визначити цю проблему можна за білими патьоками на зовнішніх поверхнях двигуна, краплях тосолу під машиною після тривалої стоянки. Всі негерметичні елементи системи охолодження потрібно замінити.

10 способів убити свій автомобіль

 

2. ПРОБЛЕМИ З РАДІАТОРОМ
Якщо вентилятор приводиться ременем від колінвала, може ослабнути натяг цього ременя. Якщо привід вентилятора електричний, то може «глючити» датчик температури. Перевірте ці елементи: часто вони провокують подальші проблеми. Потім переконайтеся, що ребра радіатора системи охолодження зберегли чистоту. Якщо ж на них налипнув бруд, то перегрівання виникне дуже швидко, тому найкраще раз у 2-3 роки мити радіатор сильним струменем води.

 

Актуально: правила економної їзди

3. ПРОБЛЕМИ З ТЕРМОСТАТОМ
Із накопиченням відкладень у системі охолодження рухливість пружного елемента термостата втрачається — і він перестає реагувати на температуру тосола, який виходить із двигуна. Далі все залежить від того, у якому становищі він зависне: або постійно почне ганяти рідину по великому контуру — і мотор буде важче прогріватися, або ж по малому — тоді перегріви неминучі. Дуже часто термостат клинить після того, як у систему охолодження залили водопровідну воду: вона жорстка, з великим вмістом солей і мінералів, які одразу ж відкладаються в системі охолодження. Якщо довелося це зробити, потрібно якомога швидше замінити її на тосол. Але воду все одно із собою возити треба: часто буває потрібно терміново долити охолоджуючу рідину. Найкраще підійде дистильована.
Несправний термостат потрібно терміново замінити.