Полірування автомобіля: Навіщо? І чи потрібно?

Смішно, напевно, запитувати, з якою метою полірують автомобіль. Відповідь напрошується сама собою: щоб залізний кінь засяяв, як дорогоцінний камінь, привертаючи увагу всіх навколо і, що найважливіше, піднімав настрій своєму власникові. Однак це зовсім не єдина і навіть не найважливіша причина, чому автомобіль підлягає обов’язковому поліруванню.

 
Навіть у нового авто можна знайти похибки лакофарбового покриття, навіть якщо на перший погляд все здається гладким. Достатньо взяти збільшувальне скло і подивитися.

Актуально: правила економної їзди

Найголовніший ефект полірування – це створення додаткового захисту кузова автомобіля від корозії. Тому зовсім не дивно, що кузовний ремонт автомобіля після закінчення включає обов’язкове полірування. Для полірування поверхонь кузова автомобіля використовуються два типи поліровок: абразивна або відновлювальна, та захисна

 

Як вибрати безпечну «незамерзайку»

Захисне полірування, при якому не використовуються абразивні матеріали, рекомендовано проводити раз на півроку, при переході із зимового на літній сезон. Застосовуваний полірувальний матеріал має здатність абсорбуватися лакофарбовим покриттям, завдяки чому створюється додатковий шар, який захищає фарбу від несприятливих зовнішніх впливів навколишнього середовища.
Коли кузовний ремонт проводиться для відновлення зовнішнього вигляду автомобіля й усунення наявних на його покритті різних дефектів, потрібне абразивне полірування, яке нерідко називають поліруванням відновлювальним.

Ознаки поганого бензину

Відновлювальне абразивне полірування – доволі трудомісткий процес, що складається з кількох допоміжних етапів. На першому етапі видаляються оксидовані ущільнення, подряпини, інші дефекти на поверхні. Адже абразивне відновлювальне полірування включає видалення найтоншого, завтовшки в кілька мікронів, шару лакофарбового покриття. Цю процедуру не рекомендовано робити без необхідності і занадто часто, інакше лакофарбове покриття кузова стане неприпустимо тонким, а це дуже негативно позначиться на основних захисних властивостях покриття і самого кузова.

 
Після закінчення першого етапу починається другий, що полягає в застосуванні спеціальних матеріалів для полірування, які одночасно реставрують лакофарбову поверхню і надають їй особливих захисних властивостей. При використанні спеціального полірувального складу в результаті полірування поверхня кузова автомобіля не тільки набуває хорошого антикорозійного захисту, але й можливість відштовхувати бруд, вологу і т.д.

РЕСТАВРАЦІЯ ДИСКІВ: заощаджуємо на пальне

Важливе значення для якісного проведення робіт з полірування кузова автомобіля має точне дотримання автомеханіком всіх технологічних вимог. Не можна забувати, що професійне полірування треба проводити тільки на спеціальному обладнанні, із застосуванням найсучасніших ефективних полірувальних складових.

 
Якщо автовласники вважають за краще бачити свої автомобілі в бездоганному, ідеальному стані, професіонали-авторемонтники рекомендують використовувати тільки професійне полірування.