10 НАЙБІЛЬШИХ ВІДКЛИКАНЬ В ІСТОРІЇ АМЕРИКАНСЬКОГО АВТОПРОМУ

Відкликання автомобілів у світовій практиці трапляються дуже часто. Зазвичай відповідні кампанії зачіпають кілька тисяч машин. Але іноді виявляється, що з дефектами випускалося кілька поколінь автівок. У такому разі лік машин, які повинні повернутися на заводи, йде на мільйони.

 


 

Найгучніші відкликання автомобілів в історії
• 6,7 млн машин: General Motors, 1971 рік
Концерн був змушений відкликати 6,7 млн автомобілів через поломку, яку потім усунули за 30 доларів. Двигун, який зміщувався на подушках, будь-якої миті міг заклинити педаль газу в натиснутому положенні. Через самовільне прискорення сталося кілька аварій на високих швидкостях.
ford• 8,6 млн. машин: Ford, 1972 рік
У цілої низки автомобілів компанії було виявлено дефект у системі запалювання. Через нього машини самозаймалися. Було зафіксовано 875 випадків займання автомобілів під час стоянки. Іноді машина спалахувала в гаражі, після чого пожежа охоплювала цілий будинок. Дефект було виявлено в машинах 1988-1993 років.
• 3,7 млн машин: Volkswagen, 1972 рік
Майже 4 млн машин, випущених у США, довелося повернути в майстерні, оскільки в них не працювали двірники. Аварій через дефект не було, але інцидент неабияк зіпсував репутацію «Народного автомобіля» в Америці. У нас таку проблему заведено вирішувати за допомогою резинки від трусів і шнурка: зв’язуєш їх, прив’язуєш один кінець до двірника, а другий через щілину у вікні запускаєш у салон. Смикаєш за шнурок — двірник піднімається, а резинка відводить його на місце.
• 4,1 млн машин: Ford, 1972 рік
Компанія Ford вирішила просто заощадити на ременях безпеки і зробила їх із тоншого матеріалу, ніж того вимагало законодавство. При ударі вони відривалися від кузова. Американському концерну довелося сплатити кругленьку суму штрафу.
• 3,7 млн машин: General Motors, 1973 рік
Захист двигуна, який повинен оберігати моторний відсік від каміння та бруду, не справлявся зі своєю функцією. Компанії довелося відкликати машини, оскільки камені, які билися об дно, виводили з ладу дорогі деталі.
• 5,8 млн машин: General Motors, 1981 рік
Майже 6 млн американських водіїв ризикували потрапити в ДТП через помилку компанії Ford. Як виявилося, на заводі не до кінця закручували болти на кермовому колесі, тож будь-якої миті вони могли вискочити, а водій міг залишитися з кермом у руках у некерованій машині.
• 3,1 млн машин: General Motors, 1984 рік
Майже 30 років тому американський концерн був змушений відкликати Рontiac Grand Pix, Buick Century, Cutlass і Monte Carlo. Виявилося, що одна з осей машини є дефектною, і колеса могли відвалитися у будь-яку мить. Через цю несправність, на щастя, ніхто не постраждав.
• 3,6 млн машин: Ford, 1987 рік
У пікапів серії F150-350 виявили проблеми у бензопроводі, через що могла виникнути пожежа. Американська компанія швидко провела ремонтну кампанію, але багато автомобілістів згодом вибрали іншу марку.
honda_plant• 3,7 млн машин: Honda, 1995 рік
Honda була змушена відкликати величезну кількість автомобілів через дефект у спусковій кнопці водійського ременя безпеки. Ремені просто не відстібалися — і американці почали масово телефонувати до 911. Через це Honda відкликала понад 2 млн автомобілів
• 3,6 млн машин: General Motors, 2004 рік
Не так давно під відкликання потрапили кілька позашляховиків і пікапів, серед яких Sierra, Silverado, Escalade. У всіх автомобілів були дуже слабкі кріплення дверей, які швидко ставали непридатними через корозію. Цей дефект став причиною 134 аварій. Концерн попереджав водіїв про можливу несправність, тож суд визнав їх винними за всіма інцидентами.