10 способів убити свій автомобіль

Є чимало способів знищити свій автомобіль. Найдієвіший з них – це сісти за кермо п’яним як сніп. А якщо хочеться зробити авто непридатним за рік-два? От десять способів, використовуючи які, можна скалічити чотириколісного друга.


 

Заміна мастила.

Нахабний обман маркетологів, аби тільки витягнути з нас побільше і частіше. І нехай усі говорять, що моторне мастило є життєво важливим компонентом автомобіля, не вірте. Вони зомбовані. Досить протягом певного часу регулярно доливати мастило, а міняти його зовсім не потрібно. Розумні люди вам скажуть, що згодом погіршуються такі властивості мастил, як термічна й термоокислювальна стабільність, протизношувальні властивості, в’язкість та багато чого іншого. За статистикою, більш ніж 70% автомобілістів їздять із недостатньою кількістю мастила у двигуні.

 

Тиск у шинах.

Недокачані або перекачані автомобільні шини не тільки скорочують життя самої шини, але й погіршують гальмові характеристики. Але ми ж нікуди й не поспішаємо. Неправильний тиск сприяє збільшенню витрати палива – не проблема, заправка через кожні 200 метрів. А що керувати таким автомобілем просто небезпечно й непередбачувано, це не наша турбота, нехай інші бояться.

 

Турбіна.

Придбали автомобіль із турбіною, але зрозуміли, що вона зайва у вашому авто? Усе просто. Варто якийсь час не давати їй остигати, і проблему розв’язано – турбіну можна викинути. Чому так станеться? Турбіна обертається зі швидкістю до 200 000 обертів за хвилину, відповідно, дуже сильно нагрівається. Вимикаючи двигун і зупиняючи кулер, тим самим ви позбавляєте турбіну охолодження, лопати загинаються – вуаля.
Непрогрітий двигун.

Ще один спосіб позбутися движка авто – це їздити на непрогрітому двигуні. І не просто їздити, а рвати зі світлофора з вереском. Процес згоряння робочої суміші не стане ефективним, поки температура двигуна не досягне оптимального значення. Неефективне згоряння палива залишає кислоти й інші токсини, які здатні роз’їсти деякі частини двигуна. Мастилу також потрібен якийсь час, щоб розігрітися й досягти ідеальної для нього текучості. Фахівці радять не піднімати обороти вище за 2-3 тисячі, поки температура не стане оптимальною. Тільки як інакше обігнати цей нахабний BMW, що газує поряд?

 

Короткі поїздки теж можуть нашкодити.

Проблема та ж, що й вище: двигун не досягає оптимальної робочої температури. Ще одним мінусом знавці назвуть те, що каталізатор не здатний працювати з максимальною віддачею, таким чином, скорочується і його життя. Але по-іншому всі бари району й не відвідаєш?
Високі оберти.

Червона зона на тахометрі вказує гранично припустиму частоту обертання. На високих обертах двигун перебуває під величезною напругою, усі його компоненти працюють на граничних швидкостях. Якщо довго тримати оберти в червоній зоні, є ризик втратити шатун. Та й грець із ним.
Коробка передач.

Багато хто має звичку тримати руку на ручці коробки передач. А це, виявляється, призводить до дочасного зношування передачі. Адже ручка безпосередньо пов’язана з коробкою, і невеликі посмикування рукою на купинах або в такт музиці передаються на селектор. Цього досить, щоб спровокувати невелике зношування. Це  своєю чергою призводить до потріскування коробки.

Зчеплення.

Ще одна потрібна звичка в справі вбивства авто – тримати ногу на зчепленні. Завжди. Диск зчеплення матиме тенденцію до ковзання, що врешті призведе до дочасного зношування. Чавити на зчеплення на світлофорі теж не найгірше заняття. Підшипник зчеплення стане непридатним уже через 15 тис. кілометрів.

Неправильний вибір передачі.

Ніщо так не пошкоджує двигун, як вибір неправильної передачі. Занадто висока передача напружує двигун навколо кривошипа. Занадто низька передача означає більш високі оберти, до чого це приводить, ми говорили двома пунктами вище. Зате який звук! Та й пірнути в лівий ряд дуже потрібно.
Брудний автомобіль – це не тільки один із приводів для даішника зупинити вашу машину, а ще й прекрасне середовище для корозії. І що брудніше авто, то корозія активніша. Досить мити кузов бодай раз на місяць і натирати його хорошим воском, щоб захиститися від корозії. Але справжній пацаномобіль має бути брудним!