Зустрічаємо сонце! Або як вибрати сонячні окуляри

Літо уже на порозі і невдовзі радітимемо яскравим сонячним дням. Сонячне проміння приносить безумовну користь організму, заряджаючи нас позитивом та енергією, підвищуючи працездатність і тонус. Проте все ж не варто забувати, що надміру яскраве світло може і зашкодити. Зокрема, це стосується наших очей. Як відомо, тривала дія ультрафіолету викликає їх різноманітні захворювання. При яскравому світлі очі постійно напружуються, що призводить до больових відчуттів. Також це шкідливо й з точки зору косметології: мружачись на сонці, ми провокуємо появу дрібних зморшок навколо очей, яких потім дуже важко позбутися. Тому неодмінним атрибутом прогулянок у сонячні дні є сонцезахисні окуляри. Проте для того, щоб вони захищали очі, а не створювали на них додаткове навантаження, потрібно правильно їх обрати. Отже, з чого почати?


 

сонячні окуляриВарто пам’ятати: якісні окуляри не можуть бути дешевими! І, однозначно, обирати їх потрібно не на ринку. У переважній більшості дешеві моделі не мають УФ-поглинаючих фільтрів, а лише обмежують кількість світла, що потрапляє в око. Внаслідок цього зіниця розширюється і пропускає більшу кількість ультрафіолету. Це, безумовно, наносить очам велику шкоду.
Фахівці рекомендують при виборі сонцезахисних окулярів враховувати такі чинники: колір, матеріал, розмір і форма.
Сонцезахисні окуляри не повинні бути занадто темними або занадто світлими. Ідеальною буде нейтральна сіра гама, яка не спотворює кольори, а лише приглушує їх. Також хорошим вибором будуть окуляри коричневих і зелених відтінків. Чорні лінзи доречні на пляжах і гірських курортах. У випадку ж постійного носіння можуть спровокувати підвищення очного тиску. Окуляри синього кольору стимулюють розширення зіниць, що може призвести до пошкодження кришталика. Червоні, помаранчеві, яскраво-жовті та рожеві окуляри сильно спотворюють кольори та провокують дратівливість, тому їх можна одягати тільки на короткий термін у якості модного аксесуару. Хороший вибір – димчасті окуляри: вони добре захищають від сонця і при цьому не обмежують поле зору.
Сонцезахисні окуляриЛінзи сонцезахисних окулярів можуть бути скляними або пластиковими. Скло має кращі оптичні якості, гарантує захист від ультрафіолету, практично не спотворює предмети і менш схильне до подряпин. Проте скляні лінзи набагато крихкіші: вони можуть розбитися і пошкодити очі. Також такі окуляри значно важчі. Сонцезахисні окуляри зі скляними лінзами категорично не рекомендовані для дітей.
Якісні пластикові окуляри легкі та практичні. Проте, незважаючи на спеціальне покриття, на них часто залишаються подряпини. А ще, зупинивши вибір на пластику, слід пам’ятати: саме їх найчастіше підробляють. Тому радимо купувати такі окуляри лише у спеціалізованих магазинах.
Основними матеріалами для оправи сонячних окулярів є пластик, нейлон, метал і металевий сплав. Це вже обирайте до свого смаку.
сонячні окуляри фото23Щоб сонцезахисні окуляри вам личили, потрібно правильно обрати форму. Так, якщо у вас кругле обличчя, зверніть увагу на аксесуар прямокутної форми, без закруглених деталей і з темнішою за лінзи оправою. В них обличчя візуально виглядатиме вужчим. Власникам квадратного обличчя підійдуть окуляри круглої або овальної форми з тонкою оправою. Прямокутному обличчю личитимуть масивні окуляри з широкою перемичкою на переніссі. Якщо у вас трикутна форма обличчя, рекомендуються окуляри круглої форми з тонкою оправою. Власникам же овального лиця підійдуть окуляри практично будь-якої форми.
Також потрібно правильно підібрати окуляри за розміром – зіниця повинна розташовуватися точно по центру скла. Також перевірте, чи не тиснуть дужки.
І найголовніша рекомендація: обирайте окуляри в спеціалізованих магазинах! Сонцезахисні окуляри, куплені в магазині оптики, мають гарантійний талон і сертифікат. Вони пройшли цілий ряд випробувань і гарантовано захищатимуть ваші очі. Дешеві ж, зроблені з невідомих матеріалів, можуть мати мікродефекти та й просто мутніти і псувати зір.
Також у оптиці ви можете отримати консультацію спеціаліста, який допоможе підібрати оптимальну модель. При правильному виборі сонцезахисні окуляри служитимуть вам вірою і правдою тривалий час.
Отже, обирайте цей аксесуар уважно та ретельно і насолоджуйтесь сонцем і теплом!