В Канаді хочуть узаконити евтаназію

Наразі влада країни протягом року повинна прийняти чи відхилити відповідний закон

Вся справа в тім, що верховний суд Канади  ухвалив рішення, згідно з яким лікарі мають право допомагати пацієнтам з важкими і невиліковними захворюваннями добровільно іти з  життя. Рішення було прийнято одноголосно дев’ятьма суддями.

Нагадаємо, що заборона на евтаназію  введена в країні в 1993 році.
Відзначається, що пацієнт, який побажає добровільно піти з життя, повинен буде дати письмову згоду. При цьому  узаконене вбивство хворих людей буде застосовуватися тільки до повнолітніх, які “відчувають нестерпні страждання або їх захворювання невиліковне”.
За рішенням суду, людина може просити про можливість евтаназії при фізичних і психічних хворобах, а також через інвалідність.
Тепер у федерального уряду є 12 місяців, щоб прийняти відповідний закон. До тих пір евтаназія в Канаді буде як і раніше поза законом.
Діючий зараз в країні федеральний закон забороняє лікарям умертвляти хворих людей на їхнє прохання. Порушили його загрожує тюремне ув’язнення терміном до 14 років.
На сьогоднішній день евтаназія дозволена лише в декількох країнах, таких як Нідерланди і Бельгія, а також в деяких штатах США.