Російських чиновників зобов’яжуть здавати коштовні подарунки

З 2016 року  дерслужбовці РФ будуть зобов’язані здавати коштовності, які отримали в подарунок. Прийомною установою таких дорогоцінних презентів  буде Державна установа з формування фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння (Гохран). Повідомляється також, що “здача” буде відбуватися  без можливості викупу. Про це повідомляє Lenta.ru з посиланням на газету «Известия».

Як запевняє видання, цю інформацію отримано від джерела в уряді, крім того, Міністерство фінансів також підтвердило чутки, додавши, що попередньо «необхідно передбачити пряму норму про зарахування подарунків».

Також в РФ планується з 2015 році посилити контроль за урахуванням повідомлень про отримання коштовностей в подарунок.

Вперше про таку “конфіскацію” подарунків  у  чиновників, їх здачу та оцінку вперше було  обговорено ще в березні 2013 року. У січні 2014 прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав постанову, згідно з якою чиновники, які отримали подарунки вартістю понад трьох тисяч рублів, повинні будуть здати їх на оцінку, але при бажанні зможуть викупити.

Крім того, найбільш високопоставлених чиновників документ зобов’яже здавати абсолютно всі подарунки, в тому числі недорогі. До цієї категорії чиновників відносяться міністри, губернатори і глави вищих судів.