На Шрі-Ланці заблокували демонстрацію за участю слонів

Акцію влаштували господарі тварин і буддійські ченці – вони вимагали дозволити участь слонів у культурних і релігійних заходах. У ході брали участь десятки тварин. Поліція перекрила вулиці, прилеглі до парламенту, але п’ять слонів вдалося провезти до будівлі в закритих вантажівках.

Як заявили організатори акції, вони намагалися висловити протест проти політики нового уряду, що утискає права слоновласників. За місяць кілька людей були заарештовані за незаконне утримання тварин, які призначалися для участі в буддистських церемоніях. Всього, за даними учасників демонстрації, в країні налічується 161 річний слон, причому багато їх живе без будь-яких документів. «Якщо влада почне притягати до відповідальності за утримання слона без ліцензії, то вікові традиції релігійних свят відімруть», – заявив один з ченців.

Слон вважається в буддизмі священною твариною. Саме в образі білого слона Будда Шак’ямуні перед останнім переродженням увійшов в бік своєї майбутньої матері Майї. На Шрі-Ланці, де проживають послідовники південної і найбільш древньої школи буддизму – тхеравади, відзначається також свято на честь Зуба Будди, однією з неодмінних рис якого є процесії за участю слонів.