Сутичка на Інститутський: підсумки розслідування інциденту біля НБУ

Інформацію про результати роботи комісії МВС України щодо подій, які відбулися 26.02.2015 на вул. Інститутський біля будівлі Національного банку України оприлюднив сайт Міністрестства внутрішніх справ України.

Нагадаємо, що для розслідування події наказом Міністра було створено комісію  для розслідування сутички під Національним банком у Києві між протестувальниками “Фінансового майдану” та правоохоронцями.

227465_3За час роботи комісії було зібрано та опрацьовано наявні фото та відеоматеріали, отримані від учасників акції та з інших джерел. Вивчено підстави для проведення акції біля будівлі Національного банку України.Опитано 70 військовослужбовців НГУ та 7 працівників міліції.  Опитано 22 громадянина.

26.02.2015  в зв’язку з погіршенням погодних умов, учасники акції звели намет, а також принесли до місця її проведення дерев’яні піддони та автомобільні шини, які розташовували не тільки на тротуарі, а й на проїжджій частині вул. Інститутської, чим заважали вільному пересуванню громадян та автомобільного транспорту.

За місцем проведення акції щоденно утворювалась значна кількість побутового сміття. Саме тому на вул. Інститутська, 9 прибули представники комунальних служб, які намагались прибрати територію перед будівлею Національного банку України від сміття та зайвих предметів, які заважали руху транспорту і громадян. Учасники акції протидіяли звільненню проїжджої частини та тротуару від зайвих предметів через що, між ними та працівниками комунальних служб виник конфлікт.

Виходячи з ситуації, що склалася, та з метою недопущення розвитку конфлікту заступником начальника ГУМВС України в м. Києві полковником міліції Коваленком І.О. було прийнято рішення про переміщення 50 військовослужбовців Національної гвардії України  та 30 військовослужбовців від Адміністрації Президента України до будівлі Національного банку України.

нбу інфоміксЯк повідомляється, Коваленко І.О. особисто прибув на місце події, повідомив учасників акції про протиправність їхніх дій.

Зважаючи на те, що учасники акції перешкоджали очищенню проїжджої частини приблизно о 21.30 військовослужбовці Національної гвардії України за усним наказом Коваленка І.О. відтіснили учасників акції з проїжджої частини, а працівники благоустрою прибрали дерев’яні піддони, інші речі та належне громадянам майно, які заважали руху транспорту і пішоходів й завантажили їх на причіп трактора.

Приблизно о 22.00 після прибирання території працівниками комунальних служб міста Києва працівники Печерського РУ продовжили забезпечувати охорону громадського порядку, а військовослужбовці НГУ організовано автобусами відбули до місць несення служби.

На місце події учасниками акції були викликані бригади швидкої медичної допомоги, працівниками яких до медичних закладів міста Києва з тілесними ушкодженнями доставлено двоє громадян з попередніми діагнозами перелом нижньої щелепи в ділянці лівого виросткового паростка та забій м’яких тканин голови. Останні пояснили, що отримали їх під час подій, які відбувалися біля будівлі НБУ 26.02.2015.

нбу інфомікс 2За фактом отримання тілесних ушкоджень громадянином Воробей О.В., у вигляді перелому щелепи слідчим відділом Печерського райуправління було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 122 КК України.

Комісія під керівництвом першого заступника Міністра внутрішніх справ Згуладзе-Глуксман Е. прийшла до висновку про те, що керівництво Печерського райуправління не надало належної оцінки обставин, що склалися навколо проведення акції біля будівлі НБУ, не забезпечило кількісну та якісну охорону громадського порядку. Також було проігноровано можливість будь-яких провокацій, а також невдоволення діями учасників акції з боку пересічних громадян.

У зв’язку з цим Міністром внутрішніх справ України звільнено начальника Печерського РУ ГУМВС України в місті Києві Карпіка С.М.. Внесено пропозиції Міністру про звільнення заступника начальника – начальника міліції громадської безпеки цього ж управління Соцького В.С., який в даний час відсторонений від виконання покладених на нього обов’язків.

Комісією прийнято рішення про накладення на Коваленка І.О. дисциплінарного стягнення – догани, та вказано начальникові ГУМВС України в місті Києві Терещуку О.Д. на низьку організацію діяльності підлеглих в частині забезпечення охорони громадського порядку в столиці.

Під час роботи комісією буде також проаналізовано та надано оцінку ролі керівництва Національної гвардії України під час подій біля будівлі Національного банку України.

Питання притягнення до дисциплінарної відповідальності інших посадових осіб буде прийнято за результатами роботи комісії та надання їхнім діям правової оцінки.

Нагадаємо також, що  Арсен Аваков вибачився за непрофесійну поведінку міліції