Як діагностувати нервове виснаження?

Нервове виснаження – це, мабуть, найпоширеніше сучасне захворювання, але, в той же час, і найменш досліджене. Його дуже важко діагностувати, адже воно може ховатися за депресією, поганим характером, лінню. А людина лікується від дистонії, депресії, болі в животі, тоді як неврастенія – причина поганого самопочуття – не минає.


Які ж симптоми нервового виснаження:

1. Роздратування. Людина стає знервованою та заводиться з півоберта. Дратує хворого буквально все – близькі люди, музика, власні звички. Роздратування охоплює повністю і довго не відпускає.

2. Нетерпеливість. Людина втрачає здатність чекати, стримувати себе. Наприклад, неврастенік, знаючи, що його автобус буде на зупинці через 5 хвилин, не буде чекати, а піде пішки.

3. Втомлюваність. Через свою гіперемоційність неврастенік швидко стомлюється. Навіть зранку хворий відчуває втому.

4. Слабкість. Хворому здається, що власні руки і ноги, наче не свої і будь-який порух тіла вимагає великих сил.
5. Головні болі дуже часто виникають у неврастеніків. Вони з’являються при найменшому навантаженні. Хворий відчуває, наче каска стискає голову, болить між очима та у скронях.

виснаження

6. Туман в голові – все сприймається, як крізь завісу, голова, ніби наповнена ватою, а інтелектуальна діяльність майже неможлива.

7. Неможливість зосередитися. Неврастеніка все відволікає. Коли він починає щось робити, то перемикається на зовсім інші непотрібні справи, наприклад, одразу заходить на сторінку в соціальній мережі.

8. Підвищена чутливість – навіть тихі звуки здаються голосними, а приглушене світло – яскравим.

9. Порушення сну. Неврастеніку важко заснути, незважаючи на постійну втому. Голова наповнена неприємними думками, а його сон неспокійний та тривожний.

10. Тривога, страхи. Хворого мучать різні сумніви, страхи, тривоги.

виснаження2

11. Низька самооцінка. Неврастенік сприймає себе як невдаху, слабку особистість. Часто він сам діагностує у себе безліч неіснуючих болячок.

12. Зниження сексуальної тяги. Навіть кохана людина не викликає у неврастеніка інтимних бажань.

13. Загострення хронічних захворювань: болі в хребті, відчуття тиску в грудях, важкість у серці, тремор, псоріаз, алергії, герпес, прищі, біль у суглобах, проблеми із зубами, нігтями, волоссям, різка втрата ваги.

Як боратися з нервовим виснаженням, читайте у наступній статті!