Жуки – найживучіші живі істоти на Землі

Жуки виявилися не тільки найбільшою групою серед живих істот (їх налічується близько 300 тисяч видів), але й найбільш стійкими до природних катаклізмів – за всю історію виду вимерла лише невелика частка  сімейств. Результати нового дослідження представлені в журналі Proceedings of the Royal Society B.

Ентомологи зазвичай приділяли увагу видоутворенню (появи нових видів) і забували про те, що вимирання не менш важливе для розуміння історії тварин, пише Lenta.ru з посиланням на  видання. З цієї причини палеонтолог Дена Сміт (Dena Smith) з Музею природної історії при університеті штату Колорадо і її колеги обстежили понад 5500 викопних останків жуків, що представляють всю історію загону (починаючи з пермського періоду – 284 млн років тому) і зібраних по всьому світу.

Виявилося, що за сотні мільйонів років вимерло лише 35 родин жуків з 214. Більше того, в найбільшому пыдаиді жуків (Polyphaga, 90 відсотків відомих видів) вимерлих сімейств взагалі не виявилося – вони пережили різні періоди  вимирання (навіть ті, коли зникли динозаври).

Хоча інші групи комах цілком можуть виявитися такими ж стійкими до вимирання, серед причин стабільності жуків Сміт називає здатність швидко адаптуватися до різних кліматичних умов, а також гнучкість їхнього раціону: жуки їдять рослини, водорості та інших тварин.