“Бебі-бум” в Гонконгу: жінки готові зробити кесарів розтин, аби дитина народилася перед китайським новим роком

Перед настанням китайського нового року за місячним календарем, який в 2015 році припадає на 19 лютого, в лікарнях Гонконгу і Сінгапуру відзначається наплив породіль, які прагнуть зробити кесарів розтин.

Традиційно вважається, що діти, народжені у рікКоня, який вже минає, сильніші і здоровіші дітей, що народятьсяся в наступаючому році Кози. Лікарі в Гонконзі відзначають, що практика приурочувати народження дітей до “більш вдалого” періоду не нова і знаходить все більше послідовників, незважаючи на рекомендації медиків.

Приватний акушер-гінеколог доктор Кун Ка-ян повідомив пресі, що на цьому тижні у нього заплановано на 20% більше пологів, ніж зазвичай, при цьому велика частина з них – за допомогою кесаревого розтину. Деякі його колеги проводять по чотири операції в день – у порівнянні з двома в інші дні.

Директор міжнародної страхової компанії ALC Health Ендрю Еппс також відзначає зростання числа кесаревих в Гонконзі за останні роки, особливо в дні перед новим роком. При цьому він підкреслює, що діти, що з’явилися на світ раніше терміну, більш схильні до різних проблем зі здоров’ям.

Схожа ситуація спостерігається і в Сінгапурі. Доктор Енн Тан, акушер-гінеколог в сінгапурської лікарні Маунт-Елізабет, розповіла про бебі-бумі, що почався кілька тижнів тому: багато батьків запланували появу на світ малюка в святкові дні.

Вона зазначила також: “Все більше людей намагаються підігнати день і час народження малюка до найбільш сприятливому моменту”.

Тим часом Еппс радить вагітним, особливо іноземкам, переконатися, що їх страховка покриває кесарів розтин. Справа в тому, що страхова компанія втрачає прибуток на цих операціях, так як рахунок, який виставляють за них лікарні, на чверть більше, ніж у випадку природного розродження. З цієї причини багато компаній збільшили до двох років термін очікування, протягом якого ця послуга не надається.

Крім того, одна із страхових компаній – DKV Globality – в 2013 році призупинила деякі страховки, що покривають роди, в Гонконгу, Сінгапурі та Макао, а також збільшила премію з 85 до 100%.