Колискові сприяють покращенню пам’яті у дітей

Лагідні колискові пісні допомагають малюкам краще зберігати спогади, стверджують вчені з Brigham Young University в США. Діти легко запам’ятовують речі, події та факти, пов’язані з позитивними емоціями.
Американські дослідники з’ясували, що малюки значно краще запам’ятовують хороші події у своєму житті, ніж погані. У ході експерименту експерти проаналізували, наскільки добре діти реагують на різні стимули. Так, малюкам показували фігурки різних форм, які супроводжувалися добрими чи злими голосами дорослих. Діти не запам’ятовували ці фігурки, якщо їх показ був пов’язаний зі злими голосами, але їх пам’ять суттєво покращилася, коли в момент демонстрації фігур звучали добрі голоси.

“Люди вже вивчали процес формування пам’яті у немовлят, вони досліджували відмінності в емоційному сприйнятті, але ми вперше з’ясували, як ці емоції впливають на пам’ять, – говорить автор дослідження професор Росс Флом. – Хоча малята у віці декількох місяців не вміють говорити, у них є кілька інших способів реагувати на різні стимули, включаючи рухи очей і тривалість погляду. Саме по них ми вивчали процес накопичення спогадів “.

На думку вчених, позитивні емоції допомагає утримувати спогади в пам’яті немовлят. Ласкаві голоси, які звучать в момент демонстрації тих чи інших предметів, сприяють більш міцному запам’ятовуванню геометричних фігур. Інша група вчених встановила, що немовлята здатні розуміти настрій не тільки один одного, але собак і мавп, а також реагувати на класичну музику.