«Як прожити один день без нотацій?»

В круговороті подій, життєвих клопотів ми часто не приділяємо належної уваги своїм дітям. Нам з дається, що їхні проблеми дуже мізерні в порівнянні з нашими.

А скільки ж хвилин на день ми відводимо на спілкування з власними дітьми?

Відповідь вражає – кожен день займаються іграми та читають своїм дітям книжки лише половина батьків. Український тато, в середньому, витрачає 4 хвилини в день на спілкування з дитиною.

Недостатня увага з боку батьків впливає на успішність розвитку дитини та на все її подальше майбутнє. Даремно витрачені години та хвилини набагато корисніше провести разом з дітьми. Ваша дитина має кожен день чути не лише настанови, а нехай відчуває теплоту та любов батьківського серця.

Отож. як прожити день без нотацій?

1. Будити дитину треба спокійно. Прокинувшись, ваш син чи донька мають побачити вашу усмішку і почути ласкавий голос. Не смикайте за дрібниці, навіть якщо «вчора попереджували».

2. Не підганяйте. Вміло розраховувати час — це ваша турбота.

3. Не відправляйте дитину до школи без сніданку.

4. Не прощайтеся, даючи настанови: «Дивись, не бешкетуй», «Принеси тільки хороші оцінки». Проведіть хоча б до дверей, побажайте удачі, знайдіть кілька ласкавих слів. У вашої дитини попереду важкий день.

5. Після школи зустріньте спокійно, обійдіться без лавини запитань. Якщо дитина хоче поділитися чимось, не відмахуйтеся, не відкладайте на потім. Присядьте у затишному місці і вислухайте, це не займе багато часу.

6. Якщо вас викликають до школи (а краще самому навідуватися), зробіть так, щоб ваша розмова з учителем відбулася без дитини. А вдома не поспішайте влаштовувати сварку.

7. Кращий час для приготування уроків з 15-ї до 17-ї години. Під час приготування не «сидіть над душею». Однак підтримка потрібна: «Не хвилюйся, тобі все вдасться», «Давай разом розберемося».

8. Протягом дня знайдіть хоча б півгодини, коли будете належати тільки дитині. Не відволікайтеся на домашні турботи, телевізор, спілкування з іншими членами родини. У цей момент немає важливішої справи, ніж турботи, смуток, невдача сина чи доньки.

9. Майте не увазі: навіть «дорослі діти» люблять казку перед сном, спокійну цікаву оповідь, лагідне погладжування. Не нагадуйте перед сном неприємності, не з’ясовуйте стосунки. Напруги за день після цього ніби й не було — дитина засне здоровим, міцним сном.