Прикурювач і попільничка в авто – змова?

Сьогодні, на щастя, “пакет курця” йде не до кожної машини. Але парадокс у тому, що бувають випадки, коли за його відсутність (замість прикурювача – розетка) доводиться ще й доплачувати.

Найчастіше ж (у 70% випадків) прикурювач і попільничка йдуть в базі і побутує думка, що це не випадковість, а результат взаємовигідного співробітництва автомобільних і тютюнових компаній.

 
Що це: випадковість чи закономірність? Чому світові автомобільні концерни вважають своїм обов’язком обладнати новий автомобіль саме цими «необхідними аксесуарами»? Чому це не аптечка і вогнегасник, які можуть зіграти вирішальну роль у врятуванні життя під час аварії? Чому це не додаткова подушка безпеки, а саме прикурювач і попільничка?

 
Чому, врешті-решт, я, купуючи, автомобіль, мушу купувати прикурювач із попільничкою? А їх вартість різна (від 20 до … тисяч доларів США).

 
Далі – більше. Сьогодні кількість автомобілів у світі приблизно становить 1 000 000 000 штук. У 20115 році очікують продажу близько 75 мільйонів. Отже, з покупців автомобілів у всьому світі «на рівному місці» у 2015 році виробники попільничок отримають приблизно 5 000 000 000 доларів США, а власники автомобілів стануть потенційними курцями.

 
Тепер згадаймо, хто до недавнього минулого (до 2008 року) був найбільшими спонсорами Королівських гонок «Формула 1»: звичайно ж, тютюнові компанії! І це найяскравіший приклад, що лежить на поверхні всього айсберга взаємин великих «транснаціоналів».
Що це – теж змова тютюнових компаній і автоконцернів чи випадковість?

 
І насамкінець. Рамками конвенції ВООЗ (Всесвітньої Організації Здоров’я) із боротьби проти тютюнокуріння визначено: «Реклама та стимулювання продажу тютюну означає будь-який вид передачі комерційної інформації, рекомендації або дії з метою, результатом або ймовірним результатом стимулювання продажу тютюнового виробу або вживання тютюну, прямо або побічно».

 
Як вважають деякі експерти, наявність прикурювача і попільнички – це і є непряме стимулювання продажу тютюнових виробів, щоб кожен водій міг курити, не виходячи з автомобіля.

 
Отож, чи призведе відсутність прикурювача і попільнички в автомобілі до збільшення числа осіб, які кинули курити?

 

Нагадаємо, що раніше InfoMIX писав про  8 найголовніших причин кинути курити та про   новий тютюновий закон у Франції: ніякого брендування на пачках з сигаретами