Як правильно загартовувати дитину?

З появою довгожданної дитини батьки одразу починають турбуватися про її здоров’я. В цей період, здається, всі кому не ліньки роздають поради, які дуже часто суперечать одна одній. Та й самі батьки скурпульозно вивчають інформацію в мережі, щоб максимально захистити своє чадо. Рано чи пізно питання загартовувати або не загартовувати дитину все ж з’являється в думках, тому важливо розуміти маханізм процесу.

Якщо просто, то загартовування – це система спеціального та цілеспрямованого тренування терморегуляторних процесів організму, в результаті якого вибудовуєтся комплекс відповідних реакцій, спрямованих на підтримку температури тіла на стабільному рівні. Запустивши процес загартовування, потрібно систематично дотримуватися встановленого режиму, тільки тоді ви побачите результат.

Слід почати з того, що новонароджена дитина вже має унікальний природний захист, який батькам потрібно просто не зіпсувати. Важливо, щоб адаптаційні механізми не зникли, тому потрібно знати декілька простих правил.

1. Поступово збільшуйте час перебування дитини на свіжому повітрі. При цьому не намагайтеся одягнути на неї весь теплий одяг, який ви тільки можете знайти. Пітливість частіше провокує появу застуди, ніж  переохолодження.

2. Привчайте дитину до протягу. Спершу по 20 секунд проводьте біля відкритого вікна, а вже через 3 місяці можете сміливо залишати в дитячій на ніч відчиненою кватирку.

3. Робіть перед сном ванночки для ніг. Спочатку використовуйте теплу воду, потім поступово переходьте на холоднішу. З часом після такої процедури здоров’ю вашої дитині не загрожуватимуть холодні осінні калюжі.

4. Зранку влаштуйте сімейні пробіжки та невеличку зарядку. 10-20 хвилин щодня на свіжому повітрі забезпечать вам не тільки відмінне самопочуття, а й хороший настрій на весь день, крім того, зблизять з дитиною. Після фізичних вправ корисним буде контрастний душ.

Як правило, загартовування викликає різні емоції. Хтось не розуміє відчайдухів, які взимку обливаються крижаною водою, а хтось, навпаки, ще змалечку привчає дітей до такого способу захисту організму. Істина, як завжди, знаходиться посередині: помірне та поступове загартовування лише посилить стійкість імунної системи до зовнішніх подразників.