Ріст цін на пальне б’є всі рекорди

Сьогодні вартість нафтопродуктів подолала психологічний бар’єр 26-28 грн за літр. І продовжує підвищуватися. Але не тільки в курсі гривні до основних світових валют проблема пише Автопортал. Світові ціни на нафту пішли вгору, але так уже і стрімко… Абсолютна більшість експертів вважають, що це призведе до обвалу ринку, так як значна частина споживачів, не потягне закупівлю енергоносіїв за такими цінами. Дороги уже порожні. Немає потреби автовласникам купувати літню резину, адже на пальне не вистачає – а, отже, і їздити немає за що. Зкпинилися практично і вантажні перевезення по Україні.

пальнеАле уряд, всупереч логіці, на це не звертає уваги. Мало того вони подумують про підвищення податків на нафтопродукти.

Останнім часом спад роздрібних продажів основних видів палива перевищує 25% порівняно з аналогічними періодами минулого року. Для ринку продуктів похідних від нафти, як і для будь-якого ринку підакцизних товарів, збільшення вартості загрожує зростанням тіньового ринку.

Наприклад, останній новорічний подарунок у вигляді 5-процентного збору з роздрібного обороту підакцизних товарів, який учасники паливного ринку знайшли “під ялинкою” .

Ось вам і  поправкахи до Податкового кодексу. Результат очевидний, в першому місяці 2015 сума податків зрівнялася з закупівельною вартістю нафтопродуктів по імпорту.

Найнеприємніше, це те, що уряд постійно критикує населення за любов до валюти, але сам тримає акцизи в євро. Так, може, пора встановити акциз в національній валюті?

Не сподівайтеся дорогі товариші. Уряд існує не для того щоб давати, він існує щоб забирати. По ринку пішли чутки про те, що уряд розглядає можливість збільшення акцизного збору на нафтопродукти. Їм, розумієте, необхідна компенсація зниження ренти на видобуток нафти. Тобто на плечі споживачів хочуть перекласти витрати за великий бізнес. І швидше за все ймовірність такого сценарію зовсім не фантастична.