Плоди науково-технічного прогресу 2015, що можуть змінити наше життя

Журналісти інформаційного порталу Lenta.ru зібрали 11 найбільш значущих змін, які може принести в наше життя техніка в 2015 році: від безпілотних автомобілів і відносно доступних польотів у космос до незвичайної розумної електроніки.


 

безпылотны автоУ 2015 році ми, може, побачимо на вулицях Землі автомобілі, якими буде керувати комп’ютер. Компанія Google планує запустити свою безпілотну модель в Північній Каліфорнії, а в Сінгапурі почнеться тестування безпілотних машин, створених спільно з MIT (Массачусетський технологічний університет). Крім Google в наступному році свої автономні автомобілі представить також Audi, а найближчим часом до них приєднаються Toyota та інші компанії. Однак поки відношення до роботів-водіїв насторожене: більшість країн не дозволяють використовувати їх на дорогах загального користування, а, наприклад, в Каліфорнії їх рух дозволено, але людина повинна мати можливість в будь-який момент взяти керування на себе.

курэр компютер

 

Доставка покупок дронами вже випробувана такими компаніями, як Amazon і Google. Але якщо в нашій країні використання дронів в комерційних цілях поки неможливо, то в США очікується зняття аналогічної заборони в 2015 році. У такому випадку ми будемо свідками нової ери, в якій кур’єрів замінять роботи. Крім чисто технічних проблем з програмування маршруту та механізму адресної передачі товару, виробникам доведеться потурбуватися ще й захистом від хакерів і бешкетників. Вже показана теоретична можливість перехоплення управління дроном – компанія-відправник у цьому випадку втрачає і вантаж, і недешевий літальний пристрій.

 

 

космычны теристиПоки про проект засновника компанії Virgin Galactic Річарда Бренсона доводиться говорити в умовному виконанні. З року в рік він обіцяє розпочати запуск космічних туристів за невисокими цінами. Катастрофа з космічним кораблем SpaceShipTwo в 2014 році в черговий раз може відсунути початок запусків туристів на орбіту. Відзначимо, що хоча такі польоти будуть на порядок дешевше, ніж для перших туристів на станції «Мир», але 200 тисяч доларів залишаються недосяжною сумою для більшості людей. При цьому в невагомості туристи пробудуть всього кілька хвилин.

 

 

смартфони згинаютьсяНа даний момент смартфони, що згинаються  G Flex і Flex 2 пропонує тільки компанія LG. Але вони можуть згинатися всього на пару міліметрів від вихідного положення. Компанія Samsung обіцяє до кінця року почати виробництво телефонних апаратів, які зможуть складатися вдвічі. Це вже може стати в нагоді, щоб смартфони зручніше вмістити в кишеню, а значить можна більше зацікавити користувачів.

 

квантовы телевызори

 

 

Компанія LG представила на CES-2015 телевізор з використанням квантових точок. Раніше цю ж технологію використовувала Sony. У перспективі вона дозволить виробникам створювати недорогі дисплеї з точною передачею кольору і високою яскравістю. Однак це тільки перший приклад застосування квантових технологій у споживчих пристроях. Ефекти, що відбуваються з окремими частинками, вже можна застосувати не тільки в лабораторіях – в 2015 році ми можемо побачити пристрої, які будуть використовувати їх, наприклад, для виявлення вибухових або наркотичних речовин, навіть якщо ємність добре вимита або обсяг матеріалу малий.

 

ынтернетНе тільки посилки доставлятимуть нам літальні апарати. Google планує в 2015 році розпочати експеримент з роздачі інтернету з аеростатів і дронів. Використовуватися вони будуть в місцевості, де важко організувати доступ в інтернет іншим способом: де немає стільникових мереж і наземних комунікацій. Найбільш перспективний регіон – Африка.

 

розумний годинник

 

 

 

Розумний годинник Apple Watch у продажу з’явиться на початку 2015 року. У технологічному плані це не новинка, інші виробники вже кілька років чаклують над пристроями в цьому жанрі. Проте вже кілька разів Apple, приходячи в нову для себе індустрію, переконувала споживачів, що все має працювати так, як вирішила ця американська компанія. І індустрія отримувала потужний стусан для подальшого розвитку, часто навіть народжуючи нового лідера, зміщуючи Apple з першого місця за обсягом поставок.

 

фызична активныстьУ 2014 році ми спостерігали злиття функцій розумних годиників, які повідомляють про активність смартфона, і фітнес-трекерів, що відстежують фізичну активність користувача. Також вийшли перші моделі, що дозволяють самостійно виконувати виклики. Але виробники ще тільки шукають, які функції користувачів  залучать  до переносної електроніки. Наприклад, Intel показала на виставці CES браслет (на фото), який здатний перетворюватися в дрона, злітати, робити знімок власника і повертатися до нього. Apple обіцяє оплату товарів зі своїх розумних годин Watch, а Garmin виводить на екран пристрою карту місцевості. Поки різноманітність функцій в переносній електроніці сильно обмежена часом автономної роботи, подивимося, які з них виробники виберуть в 2015 році.

 

 

покупка зі смартфонаВведення платіжної системи Apple Pay змусило заворушитися інші компанії, і в 2015 році ми маємо шанс побачити вибухове зростання кількості торгових точок, де можна буде оплатити покупку зі смартфона або розумного годинника.

 

 

 

сканер выдбиткыв пальцыв

 

 

Сканери відбитків пальця намагалися впроваджувати в флеш-накопичувачі ще на початку 2000-х. Системи виходили не дуже надійними. І відбитки заносити в систему було довго, і розпізнавання залишало бажати кращого. Проте випуск iPhone 5S в 2013 році показав, що такі системи вже можна зробити недорогими (ціна iPhone не змінилася в порівнянні з попередньою), відносно надійними (хакери навчилися підробляти відбитки пальців, але поки це трудомісткий процес) і зручними (застережень не буде). Наступні моделі зі сканерами відбитків пальців від Samsung і Huawei показали, що технологія доступна для будь-якої компанії, що побажала затратити сили на її освоєння. Крім доступу до файлів і інтернет-сервісів, відбитки пальців є достатньо надійними замінниками пароля для дрібних фінансових операцій і, можливо, послужать замість ключа для доступу до розумного будинку. У минулому році Apple дозволила розробникам використовувати доступ по відбитку пальців розробникам сторонніх додатків, в 2015-му чекаємо врожаю ПО з використанням цієї функції.

 

з д принтериВже не перший рік ми чекаємо виходу 3D-принтерів. Здається, в черговий раз пора. У 2014 році медики надрукували з їх допомогою череп для пацієнта, в 2015-му компанія НР планує випустити систему для створення 3D-об’єктів для простих користувачів, а виробники принтерів продовжують знижувати ціни на них і покращувати їх можливості.