Яка вікова різниця між дітьми є оптимальною?

Батьки, які планують народження другої дитини, нерідко замислюються: яка ж вікова різниця між дітьми буде найбільш оптимальною?

На думку психологів, ідеальної вікової різниці не існує, завжди знайдуться плюси і мінуси, що стосуються виховання і взаємовідносин молодших членів сім’ї.

Від 1 до 2 років
Батьки ще не встили забути навики догляду за грудними дітьми. Діти будуть добре ладнати між собою, адже з раннього віку вони звикли до того, що все потрібно ділити з братом чи сестрою. У таких дітей не розвиватиметься егоїзм. Також батьки зможуть істотно заощадити на одязі.

Найбільший мінус – організм далеко не кожної жінки здатний витримати кілька пологів за короткий проміжок часу. На думку медиків, для повного відновлення сил після пологів жінці необхідно мінімум два роки. Це ж стосується і грудного вигодовування. Варто також психологічно підготуватися до того, що часу на себе практично не залишиться: обоє дітей настійливо вимагатимуть уваги.

Досить проблематичними будуть прогулянки, особливо якщо сім’я живе у багатоповерховому будинку, а якщо ще й без ліфта…

Якщо один малюк почне плакати, другий обов’язково підхопить. Те ж саме стосується захворювань.

Від 2 до 4 років
Мама вже відновилася після пологів і грудного вигодовування, але ще пам’ятає особливості догляду за новонародженим. Діти будуть гратися разом, молодший навчатиметься багатьом навичкам у старшого. Зазвичай старшому лестить увага і любов молодшого, тому він із задоволенням проводить з ним час.

Негатив такої вікової різниці – ревнощі за батьків. Первісток може сердитися на молодшу дитину, адже та відбирає увагу тата і мами, яка раніше належала йому одному. Також уже не збігатиметься режим дітей, тому доведеться пристосовуватися до потреб кожного малюка.

Більше 4 років
Плюси – кожен із дітей має можливість насолодитися увагою і турботою мами у рівному обсязі. Первісток може стати надійним помічником у догляді за молодшим. Але фахівці попереджають: не варто робити зі старшої дитини няню, адже їй теж хочеться погратися, подивитися мультик. Тому не крадіть у неї дитинство!

Мінуси: мамі знову доведеться звикати до памперсів і пелюшок. Щоб уникнути ревнощів, старшу дитину треба заздалегідь підготувати до появи нового члена сім’ї і донести, що відтепер не одна вона потребуватиме уваги і турботи.

Психологи наголошують: труднощі при вихованні дітей можуть виникнути при будь-якій віковій різниці. Тільки від батьків залежить, будуть їхні діти найкращими друзями чи затятими суперниками. А щоб уникнути конфліктів і складнощів, фахівці рекомендують оточувати кожного малюка турботою і ласкою.