Який факультатив обрати для дошкільника?

Чи потрібні дитині дошкільного віку факультативні заняття? Психологи кажуть, що вони не є обов’язковими, але разом із тим можуть принести неабияку користь. Головне – дозувати навантаження і правильно підібрати позакласні заняття. Отже, які факультативи будуть корисними дошкільнику?

Спортивні танці або ігри. Дитина у віці 3-6 років, як правило, володіє великою кількістю енергії і бажанням рухатися, тому заняття спортом якнайкраще підходять як для витрачання зайвої енергії, так і для її акумулювання. Правильно підібрані вправи зміцнюють м’язовий корсет дитини, допомагають сформувати правильну поставу, покращують імунітет і допомагають позбутися деяких хвороб. Завдяки фізичним навантаженням в крові виділяється велика кількість ендорфінів, тому у малюків піднімається настрій. Також фізкультура стимулює роботу головного мозку, що може відмінно позначитися на всебічному розвитку дитини.

Розвиток мовлення: читання та письмо. Методик розвитку мовлення є багато, тому можна вибрати до смаку і вподобань. Педагоги рекомендують максимально займатися вдома, адже у звичній обстановці діти легко запам’ятовують потрібну інформацію. Найкращі домашні вправи – ігри з кубиками, читання і заучування віршів, вправи для вивчення алфавіту.

Логоритміка. Такі заняття навчать дитину правильно і гарно розмовляти. Загалом, це цілий комплекс вправ, що включає в себе мову, музику і рухи, який дозволяє розвинути у дитини координацію і дихання. Фахівці стверджують, що в процесі занять у дитини нормалізується фізичний і психоемоційний стан. Вправи для логоритміки включають в себе повторення дитиною за дорослими різних рухів і звуків. Для занять важливо підібрати гарну музику, яка підкреслить ритм руху і фраз. Займатися вправами дозволяється дітям з 2-х років, завдання ускладнюються в залежності від досягнутого рівня. Найчастіше такі заняття проводять досвідчені лікарі в поліклініках або медичних центрах, але батьки можуть спробувати займатися з дитиною вдома.

Заняття музикою. Музичне сприйняття світу, слух і мову розвивають заняття музикою. Відомо, що за допомогою музики можна стимулювати розвиток інтелекту і регулювати роботу центральної нервової системи дитини. Заняття вокалом має лікувальну дію – поліпшує кровообіг, виправляє поставу, благотворно впливає на роботу легенів і допомагає позбутися стресу. Спів є свого роду масажем для всіх внутрішніх органів людини, а у дитини розвиває мовні функції. Не варто забувати і про те, що заняття вокалом ще й формують правильний музичний та естетичний смак.