НАСА шукає життя на супутнику Юпітера

НАСА планує послати нову місію на супутник Юпітера – Європу. Про це стало відомо від New Scientist, яке посилається на проект бюджету агентства на 2016 рік.

Супутник Юпітера за переконанням вчених є  одним з найперспективніших з ймовірності для виявлення життя на ньому. Про це стали говорити, коли в середині 1990-х років космічний апарат Галілео “знайшов”,ймовірність того, що  під крижаним покриттям Європи може знаходитиися рідкий солоний океан. А зовсім недавно стало відомо, що у така водойма може бути зв’язана з розрідженою атмосферою супутника.

Очікується, що НАСА з партнерами сконструюють зонд, який знаходитиметься на орбіті Юпітера, а потім – Європи, але зонд не буде висаджуватися на супутнику. Це пов’язано з тим, що агентство побоюється інтенсивної космічної радіації, яка може бути небезпечною для апарату.

Запустити зонд планується в другій половині 2020 року. Всього на програму протягом п’яти років НАСА з 2016 року збирається виділити 255 млн доларів. Раніше агентство вже отримало сто мільйонів доларів, а в 2016 році отримає ще 30 мільйонів.