Озонова діра над Антарктидою досягла рекордного максимуму і перевищила площу материка в 1,7 раз

За дослідженнями японських метеорологів, цього року озонова діра, яка щороку утворюється в період з серпня по грудень в стратосфері над Антарктидою перевищила розміри самого материка в 1,7 раз. Про це повідомляє Finance.ua з посиланням на  ІТАР-ТАСС.

Озонова діра почала утворюватися в серпні. А в вересні почала розширюватися дуже швидкими темпами, в результатічого досягла площі 23,4 млн кв. км, що більше від площі самої Антарктиди майже в 1,7 раза.

Японські вчені бачать позитивні темпи в щорічному скороченні розміру озонових дір, проте зазначають, що темпи, якими відновлюється  озоновий шар  є  набагато нижчі бажаних.

Незважаючи на різні обмеження та на те, що рівень фреону в атмлсфері постійно знижується, щоб розмір озонової діри вийшов на рівень 1980 року, потрібно ще, як мінімум 50 років – відзначають метеорологи.

Цікаво від InfoMIX:

Було зроблено відкриття, що під впливом потрапляння в атмосферу такого газу як фреон, починає руйнуватися озоновий шар і утворюються озонові діри. Фреон – це речовина, яка знаходить своє застосування у холодильниках, кондиціонерах, а також в аерозольних балончиках.  Молекули фреону, потрапляючи у верхній шар атмосфери, попадають під дію сонячної радіації,і починають виділяти хлор. Хлор має властивість розщеплювати озон,  врезультаті чого утворюються звичайні молекули кисню. У такому місці починає руйнуватися озоновий шар.

В 1978 році в США заборонили продаж аерозолів із вмістом фреонів. Виробники аерозолів, протестуючи проти такої заборони, почали висувати свої версії руйнування озонового шару, вважаючи версію з фреонами непереконливою.

В 1985 році було зроблене  вражаюче відкриття. Вчені виявили над Антарктидою величезну озонову діру. Вона щорічно з’являється в серпні і формується орієнтовно до грудня.

Коли змінюється напрям пануючих вітрів над Антарктидою, озонова діра починає заповнюватися молекулами з інших ділянок атмосфери. При цьому  шар озону в цих ділянках тоншає. Було досліджено, що в 1992 років в результаті таких дій, шар озону над Канадою та Європою став на 20% тоншим.  В  той же час, стверджують вчені, коли озоновий шар тоншає на 1%, то на 2% збільшується кількість ультрафіолетових променів, що проникають в атмосферу, тоді ризик захворіти на рак шкіри зростає на 6%.

Крім того, ультрафіолетові промені чинять шкідливу дію  на імунну систему людини, сприяють поширенню інфекційних захворювань, руйнують клітини рослин.