Закон “Про вищу освіту” порушують самі ж університети

Міністерство освіти і науки вимагає від вищих навчальних закладів оприлюднити на своїх офіційних сайтах правила прийому на навчання у 2015 році. Про це йдеться у зверненні міністерства до керівників вишів, що оприлюднене на сайті відомства.

Повідомляє Освіта.ua

Зокрема, у Міносвіти повідомили, що аналіз підготовки вищих навчальних закладів до вступної кампанії 2015 року показав, що станом на 17 січня 2015 року понад 100 вищих навчальних закладів не оприлюднили на своїх офіційних сайтах правила прийому на навчання у 2015 році, як це передбачено Умовами прийому на навчання до вищих навчальних закладів в 2015 році. Також у міністерстві зауважують, що такі дії порушують норми статті 44 та статті 79 Закону України “Про вищу освіту”.

Крім того, в уже оприлюднених університетами правилах прийому мають місце порушення Умов прийому на навчання до ВНЗ, серед яких найбільш значними є: порушення строків проведення вступної кампанії, норми про прийом сертифікатів ЗНО минулих років, вимоги від вступників подавати непередбачені документи, відсутність строків оприлюднення рейтингових списків, не визначеність вимог до рівня сертифікатів ЗНО з української мови та математики, в окремих правилах прийому визначено один конкурсний предмет як профільний тощо.

На окремих сайтах вищих навчальних закладів досі розміщено правила прийому 2014 року.

У зв’язку з цим, Міністерство освіти і науки наголошує на необхідності неухильного виконання вищими навчальними закладами вимог законодавчих актів і пропонує керівникам вищих навчальних закладів невідкладно оприлюднити правила прийому на своїх офіційних сайтах.

Крім того, міністерство пропонує навчальним закладам провести аналіз змісту правил прийому і привести його у відповідність до вимог законодавства.

У разі невиконання університетами вимог законодавства щодо оприлюднення та змісту правил прийому вступників, у Міністерстві освіти обіцяють довести зазначену інформацію до відома абітурієнтів.

Як відомо, правила прийому абітурієнтів мають встановлювати порядок проведення конкурсного відбору та строки зарахування вступників за ступенями вищої освіти і освітньо-кваліфікаційними рівнями, перелік конкурсних предметів, з яких абітурієнти подаватимуть сертифікат ЗНО, перелік конкурсних предметів, з яких проводяться вступні випробування.

Також правилами прийому визначено порядок розрахунку конкурсного бала абітурієнта, встановлено вагу середнього бала документа про повну середню освіту, вагу бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), вагу бала за особливі успіхи та інші особливості проведення вступної кампанії у вищому навчальному закладі.

Прийом заяв та документів від абітурієнтів розпочнеться 10 липня та триватиме до 1 серпня 2015 року. Цьому передуватиме проведення зовнішнього незалежного оцінювання, яке буде проведено у червні. Реєстрація учасників тестування триватиме до 20 лютого.