Найважливіші зміни у ЗНО-2015

 

На випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року чекає чимало нововведень. Значна кількість змін стосується зовнішнього незалежного оцінювання. Отже, що потрібно знати стосовно ЗНО?

1. У 2015 році ЗНО буде проводитися з 12 (минулого року – 14) навчальних предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії,хімії, фізики, англійської, німецької, французької, російської, іспанської мов. Не буде у цьому переліку всесвітньої літератури та всесвітньої історії. Причиною називають те, що складання тестів з цих предметів вимагало дуже мало спеціальностей у вишах. Тому з метою економії коштів організатори вирішили їх відмінити.

2. Результати ЗНО з української мови та літератури зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації. Результати ДПА визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань з української мови.

3. Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготований абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.

4. Тестування з української мови і літератури та математики має бути двох рівнів складності (базового та поглибленого). Базовий рівень складатиметься лише з тестових питань. Поглиблений включатиме блок тестових питань і описових завдань. Наголошується, що під час реєстрації на ЗНО учасники повинні уважно ознайомитись, який рівень складності вимагає та чи інша спеціальність, оскільки виші визначатимуть це самостійно.

5. Кожен учасник має право пройти тестування не більше, ніж з чотирьох предметів.

6. При зарахуванні абітурієнтів братимуться до уваги результати ЗНО, отримані лише у рік вступу. Сертифікати ЗНО не можна буде використовувати у наступні роки, а також не можна буде подавати документи із сертифікатами попередніх років.

Онлайн-реєстрація для проходження пробного ЗНО триватиме до 15 грудня. Саме пробне тестування відбудеться 21 та 28 березня 2015 року.