Як підготувати автомобіль в далеку дорогу:  збираємось в автоподорож

Отже, вирішено відправитися на своєму автомобілі в далеку подорож. Багато хто зі мною погодиться, що для кого і 200 км – подорож, а для кого і 5000 км – не проблема. Подорож на машині завжди захоплює: це нові враження та пригоди. І якщо «залізний кінь» жодного разу не підвів на вулицях рідного міста, це не означає, що його не потрібно готувати до довгої дороги. До підготовки слід підійти вкрай відповідально, адже тільки в цьому випадку ви точно позбавите себе від ряду неприємностей.

 


 

автоподорож Власнику будь-якого автомобіля – нового, б/в, вітчизняного або імпортного – рекомендовано перед далекою дорогою перевірити технічний стан машини і здійснити весь перелік стандартних регламентних робіт, передбачених правилами ТО для Вашого авто. Найкраще машину додатково продіагностувати на автосервісі: це не буде зайвим, адже у дорозі може трапитися що завгодно. Бажано всі роботи щодо підготовки виконати за один-два тижні до від’їзду, щоб обкатати “залізного коня” після профілактики. Це дасть можливість своєчасно виявити і виправити  брак у підготовці машини.

Якщо ви готуєте машину в далеку поїздку самостійно:
От і з’явилася можливість приділити своєму “коню” належну увагу, яку мало хто приділяє в повсякденному житті. Та й багато чого не зроблять на автосервісі належним чином.

 

Читайте також: А ви знаєте яким повинно бути сидіння водія?

переврити  автомобіль
Для початку перед оглядом слід помити машину, бажано самому. Багато чого відкриється, якщо це робиш сам. Заодно зробите повний огляд. Підтьоки, тріщини, сколи — все видно ясніше.
Особливу увагу приділіть двигунному відсіку. Огляньте проводку, перевірте стан шлангів і надійність їх кріплення до вузлів – радіатора, помпи, пічки. Перевірте шланги гальмівної системи, зчеплення, кріплення трубок. Протестуйте роботу двигуна і допоміжних вузлів: щоб не було свистів, брязкоту, стукотів, сторонніх шумів. Двигун на холостих обертах повинен працювати рівно і тихо.
Все, що регулюється, слід відрегулювати: клапани, запалювання, натяг ременів, ланцюгів.
Огляньте необхідні зазори, хід педалей гальма, зчеплення, газу і т. д. Слід повністю перевірити паливну систему: бензобак, паливопривід, фільтри очищення палива, бензонасос, карбюратор. Обов’язково не забудьте про рівень масла в двигуні і коробці передач, рульове управління, головну передачу, рівень охолоджувальної рідини – антифризу (тосолу) – і води в
бачку склоомивача. За необхідності долийте до рекомендованого виробником рівня. Якщо прийшов час, слід замінити масло в двигуні і трансмісії, масляний і повітряний фільтри, фільтр тонкого очищення палива.

 

Читайте також: Актуально: правила економної їзди

 

Проведіть повний огляд гальмівної системи: потріскані гальмівні шланги замініть на нові, усуньте навіть найменші підтьоки гальмівної рідини, а також недоліки в системі зчеплення.  Гальма — наше життя! Обов’язково перевірте і відрегулюйте систему ручного гальма стоянки. За необхідності замініть гальмівні колодки, накладки на нові.

 

Необхідно зробити ретельну перевірку ходової частини – підвісок, тяги, карданного валу. Підтягніть усі кріплення – гайки, болти. Огляньте візуально і зробіть механічний контроль на предмет виявлення підтьоків, ослаблення кріплень, появи люфтів. Треба перевірити цілісність всіх гумових чохлів і пильників на шарнірах, рульового механізму, шарових, оглянути саленблоки.
На передньоприводних автомобілях потрібно уважно перевірити чохли ШРУСів.  Перевірте розвал – сходження коліс.

Огляньте стан шин – чи немає потертостей, шишок і т.д. Перевірте тиск у шинах і доведіть його до рекомендованих виробником параметрів, виходячи з передбачуваного навантаження.
Не забудьте також перевірити запасне колесо і підкачати його у випадку необхідності.
Не зайвим буде оглянути систему вентиляції та кондиціонування повітря вашого авто.
Акумуляторній батареї також необхідна ваша увага: перевірте рівень електроліту, щільність -1,27, за необхідності зарядіть її. Якщо клеми брудні і на них є наліт, їх потрібно відчистити. Сильно засолені клеми можна промити розчином звичайної питної соди, за
необхідності – замочити на добу. Після цього наліт легко видаляється. Якщо акумулятор вже “на видиху”, замініть новим. У невідповідний момент він підведе і прикурити не буде можливості.

 

Перевірте також, чи справно працюють всі електричні прилади, бажано оглянути стан і відрегулювати фари далекого і ближнього світла, стан щіток склоочисника (“двірники”).
За необхідності замініть або візьміть новий комплект із собою: він не займе багато місця, проте допоможе позбавити вас від неприємностей у негоду.

Що взяти з собою у дорогу?
Багато хто рекомендує брати в дорогу майже весь гараж запчастин, але цього не варто робити. Не завалюйте багажник вашого авто зайвими “залізяками”, він не гумовий. Візьміть в дорогу найголовніше і необхідне: із запчастин беріть ті, які є “слабкими” для автомобіля
вашої марки. Практично для будь-якої машини рекомендується покласти в запас бігунок, переривник і кришку розподільника запалювання, набір лампочок і запобіжників, комплект свічок. Також бажано мати в запасі ремінь приводу генератора. Візьміть невеликий запас моторного масла, гальмівну і охолоджувальну  рідини, переносний ліхтарик, лампочку-“контрольку”,  ізоляційну стрічку. Захопіть також набір потрібних для вашої машини хомутів, а раптом потече?  З інструментів, як правило, досить стандартного водійського набору, в тому числі домкрат, монтування і балонний ключ, молоток.  У будь-якому випадку ви повинні мати трос для аварійного транспортування, знак аварійної зупинки; вогнегасник, насос або краще компресор з перевіреним манометром.
До стандартної автомобільної аптечки додайте набір медикаментів згідно з
індивідуальними особливостями пасажирів, а також засоби особистої гігієни.