А ви знаєте яким повинно бути сидіння водія?

Зручне сидіння для водія – це не просто м’яке крісло. У важкому режимі багатогодинний їзди полегшити становище водія може правильно сконструйоване і відрегульоване крісло.

 


 

Чим жорсткіше і пряміше сидіння водія, тим краще, – стверджують фахівці. – Воно має бути анатомічної форми, комфортне і в той же час з достатньою для фіксації водія бічною і поперековою підтримкою, високою спинкою і підголовником. Дуже важливий широкий діапазон регулювань, що дозволяэ вибрати зручне положення водіям будь-якого росту та комплекції.

У всіх сучасних автомобілях на передніх кріслах водія і пасажира є кілька регулювань. Нагальна необхідність – наявність регульованого поперекового упору. Під час руху така підтримка розвантажує хребет, і спина менше втомлюється. У ряді моделей з електроприводом сидінь поперекову підтримку можна підганяти під анатомічні особливості водія.

Звичайно, найкраще крісло – зроблене на замовлення, за зліпком тіла водія. Але це ідеал, доступний тільки гонщикам «Формули-1» і космонавтам.

Деякі автомобілі в топових комплектаціях оснащуються вбудованими в сидіння масажерами. Крім того, у продажу є масажні накладки на сидіння, що підключаються до бортової мережі автомобіля. Робочими «масажними елементами» служать, як правило, електромотори з ексцентриками або соленоїди. Вони обробляють спину немов маленькими молоточками і перемикаються за різними програмами. М’язова напруга слабшає, в областях масажу відновлюється нормальний кровотік. Однак фахівці рекомендують використовувати такі масажери тільки в спокійній дорожній обстановці, а ще краще – в стані спокою автомобіля, оскільки вони володіють певним відволікаючим ефектом і можуть дещо знижувати реакцію водія в екстрених ситуаціях.

 

Дихання і масаж для «п’ятої точки»

Ця частина спини служить невичерпним джерелом жартів, але якщо серйозно, то здоров’я водія багато в чому залежить від її повітряно-температурного режиму. Взимку сидіння має бути попередньо підігріта, а в спеку потрібно якимось чином забезпечити провітрювання спини, попереку і «п’ятої точки».

На більшості сучасних автомобілів підігрів передніх сидінь йде вже як базова «опція». Однак захоплюватися надмірним розігрівом не варто. Рекомендується включати підігрів сидінь тільки на час прогріву автомобіля. А ось вентиляція сидінь – це новинка. Вона з’явилася порівняно недавно. Це дуже гігієнічна функція, особливо якщо врахувати, що з цим завданням стандартний клімат-контроль не справляється.

Тим не менше, кожен водій може поліпшити вентиляцію спини, попереку і нмжчої області за допомогою недорогих накладок з дерев’яних роликів, соломки та аналогічних природних матеріалів. Повірте, спина Вам скаже тільки «спасибі».Підігрів та вентиляція сидінь в перспективі мають стати нормою для кожного водія, радять лікарі.