У Польщу на машині – дешево та й… не так вже і сердито!

Слухай, люба, а може і нам рвонути, всі сім’єю підкорювати європейські простори? – Одного разу почула я від чоловіка.  І ми «ризикнули» організувати свою автоподорож по Європі самі. Питань і переживань було безліч, але вийшло все набагато простіше, ніж здається на перший погляд. І почали ми з Польщі.

 


 

10 місць, які варто відвідати в Польщі.

біловезька пуща інфомікс
Біловезький національний парк або Біловезька пуща.

Є одним з найважливіших скарбів природи як у Польщі, так і в Європі. У 1979 році був внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На даний момент на території парку живе кілька сотень зубрів.
мазури

 

Мазури

Мазури – історичний район Польщі, розташований на півночі країни. Край Великих Мазурських Озер або “край тисячі озер”. Це просто справжній рай для любителів водних видів спорту. Тут можна ловити рибу, збирати гриби, кататися на велосипеді і просто гуляти лісом.
Panorama_of_Malbork

 

Замок Мальборк.

Замок Тевтонського ордена хрестоносців Мальборк був побудований на переломі ХІІІ і ХІV століть. Є найбільш значимою готичної фортецею в Європі і найбільшим в світі цегляним замком. З 1309 року через Венеції в Мальборк перемістилася резиденція магістрів Тевтонського ордену. Замок Мальборк складається з 3-х замків, спільною територією 20 га. У 1997 році був занесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Офіційний сайт zamek.malbork.pl

Концтабір Освенцим Аушвіц Концтабір Освенцим Аушвіц2Концтабір Освенцим Аушвіц.
Місце Пам’яті і музей концтабору Аушвіц-Біркенау (Освенцим) – найбільший табір смерті III Рейху. Це символ геноциду польського народу під час Другої Світової Війни. Дослідження свідчать, що в концтаборі загинуло 1,5 млн. чоловік, в тому числі євреї, росіяни, українці, поляки, цигани. Музей Аушвіц-Біркенау створений в 1947 році.

Ченстохова2 ЧенстоховаМісто Ченстохова.

Ченстохова – одне з найвідоміших місць паломництва в Європі. Місто розташоване на Півдні Польщі, у Верхній Сілезії. У 1991 році тут побував сам Папа Римський Іоан Павло II. Місто знамените своєю чудотворною Ченстоховської іконою Божої Матері, яка зберігається в Ясногорську монастирі.

вроцлавВроцлав.

Історична столиця Сілезії; місто розташоване на обох берегах річки Одри. Вроцлав – це місто гномів і мостів (мостів тут близько 220, до Другої Світової було – 303). Окрім красивого центру міста в передмісті розташовані такі пам’ятки як костели, монастирі, замки.
познань

Познань.

Познань на ряду з Вроцлавом є одним з найстаріших польських міст і багате насиченими історичними пам’ятниками. Польський кафедральний собор – найдавніша церква країни (XIII-XV століття).

туртунь інфомікс

Торунь.

Торунь – місто Миколи Коперника. Розташоване на півночі Польщі. Завдяки своїй унікальній архітектурі, майже недоторканим середньовічним плануванням і безлічю готичних будівель побудованих з цегли з 1997 року місто занесене до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Обов’язком кожного туриста є спробувати хоча б один “Торунський пряник”:  їстівні пам’ятки міста бувають різних розмірів; на них зазвичай зображують символи міста Торунь і сцени з середньовічної лицарської життя.

ŁebamwydmyСловінський національний парк.

Розташований на відстані приблизно 115 км на північний захід від Гданська. Особливістю Словінського парку є рухомі дюни, які досягають висоти кількох десятків метрів і є одними з найбільших у Європі. А величезні гори піску створюють ілюзію пейзажу сахарських ергів. Тут можна побачити навіть піщану бурю. Завдяки надзвичайної природної різнорідності, Словінський національний парк в 1977 році був включений до списку біосферних заповідників ЮНЕСКО.

гданськ - інфоміксГданськ.

Гданськ – місто в на півночі Польщі. Разом з сусідніми містами Сопот і Гдиня утворює агломерацію Труймясто (Trójmiasto) – потрійне місто. Міста з’єднані між собою швидкісною міською електричкою. Старе місто – це архітектурний комплекс 13-18 століть. Гданськ є великим портовим містом на Балтійському морі.

 

 

1.Оформлення візи

Можна забронювати готель і оформити туристичну візу,  а можна оформити популярну нині візу “на закупи”. Першу таку шопінг-візу, можна отримати на термін до семи днів, друга віза буде вже від півроку до року. Отримати річну шопінг-візу можна за  наявності іменніх чеків фактур. Цей чек буде доказом та підтвердженням того, що, перша віза була використана за призначеням. Для отримання візи необхідно:  заповнена візова анкета, яку можна скачати або заповнити на сайті  консульства secure.e-konsulat.gov.pl або можна отримати в візовому центрі, 2 кольорових фото 3,5 х4, 5 см, ксерокс українського паспорта (всі сторінки з відмітками). ксерокопії закордонного паспорта и всіх попередніх віз, а також страховка. Особа, яка отримала шопінг візу, такоже может відвідати будь-яку іншу країну Шенгенської Зони.

Річна медична страховка на дорослого: від 60 грн на 30 днів перебування. Послуги візового центру, які, до речі вкотре здорожчали. Віза – 35 євро.

 

2.Необхідні для поїздки документи
Отже,крім візи необхідно: медична страховка, Зелена карта, якщо їдете на автомобілі.Якщо з Вами їде дитина, потрібно на дитину страховку та візу, а такж, нотаріально завірений дозвіл на вивезення дитини за кордон, якщо дитина їде з одним із батьків. Водійські права, обов’язково міжнародні. Техпаспорт.

 

Готуємо автомобіль

Поїздка на власному авто – задоволення воістину позамежне і насправді – чарівно дешеве.Машина: ніякого тонування, особливо на передніх дверях лише заводське тонування.. Не забудьте аптечку. І обов’язково заберіть всі антирадари та інші хитрощі. Водій і пасажири повинні бути пристебнутими, обов’язково повинне бути включене ближнє світло фар. Протитуманні фари повинні бути включені тільки в разі туману. Якщо їдете з включеними противотуманками, можна потрапити на штраф. Дітей перевозити обов’язково в автокріслі за віком.

 

Інші тонкощі
Існують обмеження на ввезення тютюнової продукції та алкоголь. Не можна ввозити деякі види продуктів – м’ясо, наприклад. Так що доїште свої бутерброди перед переходом кордону. Більше того – бензин теж – тільки в бензобаку. Заправтеся перед самим кордоном до повного бака, бензин там дорожчий.

 

Раніше писали про:
Україна-Польща: обмін думками й досвідом
Консульство Польщі в Луцьку відмовляється видавати візи
Польща готова підтримати Україну зброєю