Ідеальний палац Фердинанда Шеваля – замок у Франції, що побудував листоноша

Цікаві місця світу завжди привертають увагу, пробуджують інтерес. Таким є замок Фердинанда Шеваля у Франції. Унікальна споруда побудована в містечку Отрів. Листоноша, Фердинанд Шевальє, витратив на спорудження цього палацу аж 33 роки. Робота продовжувалася з 1879 по 1912 р. Чоловік будував його самостійно.  Вибравши для подорожі Францію, відвідайте неодмінно це дивовижне місце.

“Неважливо, скільки Вам років і чого хочете досягти.
Поки ви сміливі, стійки і готові наполегливо працювати,
ви неодмінно досягнете успіху “.
Фердинанд Шеваль


Фердинанд Шеваль

Фердинанд Шеваль

Величезна сила духу і надзвичайна наполегливість назавжди залишили слід в історії. Творіння простого трудівника – листоноші Фердинанда Шеваля визнали пам’ятником архітектури Франції, подивитися на який приїзжають туристи з різних куточків світу.
Люди із захопленням розповідають про  палац Фердинанда Шеваля, адже не може не захопити творіння простого мрійника, якого за життя багато хто вважав божевільним.

Фердинанд Шеваль приїхав в містечко Отрів разом із дружиною, там і став звичайним сільським листоношею. Доставляти кореспонденцію йому доводилося до адресатів, що знаходилися практично в кілометрах відстані один від одного, і проходити потрібно було щодня аж 32 км шляху. Тому Фердинанду іноді доводилося ночувати під відкритим небом, а вранці він продовжував свій шлях. Долаючи ці нелегкі відстані, Шеваль не переставав мріяти про власний палац.
Фердинанду виповнилося вже 43 роки, а він все продовжував мріяти… Мріяв, поки не стався нещасний випадок – листоноша спіткнувся об камінь. І з цього моменту його життя набуло іншого змісту. Так був покладий початок здійснення найзаповітнішої мрії. З цього самого часу Фердинанд Шеваль, немов одержимий збирав камені, звичайні камені. З них він мріяв побудувати свій палац. Він став збирати каміння і вивчати архітектуру всіх стилів і часів. Як і всякий дилетант, він не мав забобонів з приводу того чи іншого стилю, однаковою мірою захоплюючись то

pochtalon-sheval-fotoПоступово каменів у Фердинанда ставало все більше: спочатку він носив їх у кишенях, потім у кошиках і в кінцевому підсумку для перевезення каменів придбав тачку. На перевезення каменів у чоловіка пішло 20 років.
В 1888 Фердинанд пішов на пенсію і тоді лише почав будувати свій Палац.
dvorets-SHevalya-fotoМісцеві жителі не визнавали в Шевальє майбутнього генія і відносилися нерозумінням до того, що він закидав свій сад камінням. Але по мірі, коли споруда росла і збільшувалася, вони змінювали свою думку про “божевільного сусіда”.
З самого першого дня роботи листоноша не зупинявся в роботі ні на один день. Трудився і вночі при світлі звичайної гасової лампи. Камінь за каменем він зводив свій Ідеальний Палац – Le Palais.
Багато хто вважав його божевільним диваком. Створений із звичайних каменів, цементу і дроту цей Палац нагадував суміш багатьох стилів і напрямків. Замок вийшов з безліччю входів і виходів, його прикрашали скульптури, сходи і фонтани. Всередині на стінах він розмістив написи – вислови Христа і Будди. Також всередині є храм Діви Марії і мечеть, скульптури католицьких святих і єгипетських божеств. Будував своє творіння Фердинанд Шеваль майже 33 роки. Після закінчення будівництва Ідеальний Замок Шеваля став відомою пам’яткою містечка. Сюди стали приїжджати туристи. Шеваль з радістю показував і розповідав про своє творіння. Він за життя встиг побути продавцем вхідних квитків для охочих споглядати його палац.
Щоб Ідеальний Палац не залишився в історії всього лише як місцева визначна пам’ятка, Фердинанд написав автобіографію, основна ідея якої виражена в таких словах: “Неважливо, скільки Вам років і чого хочете досягти. Поки ви сміливі, стійки і готові наполегливо працювати, ви неодмінно досягнете успіху “.

 


У 1924 році в 88 років Фердинанд Шеваль помер. Проте, до смерті він встиг побудувати ще один витвір мистецтва – перетворив сімейну гробницю в Усипальню мовчання і нескінченного спокою.
У 1969 році уряд Шарля де Голля і міністерство культури офіційно зарахувало Ідеальний Палац до історичних пам’ятників, в 1975 до пам’ятників історії зарахована і Усипальниця. Навіть імениті діячі світової культури належно оцінили твори Шеваля. Пабло Пікассо, наприклад, був шанувальником Ідеального Палацу.
На фасаді однією з сторін будинку зроблено напис: «10000 днів, 93000 годин, 33 роки».
Ким був Фердинанд божевільним або генієм? Зрозуміти це можна лише побачивши своїми очима Ідеальний палац Фердинанда Шеваля у Франції. Зупинитися можна в Леоне, вибір готелів там досить великий. Там же знаходиться аеропорт Ліон Сент-Екзюпері – основний міжнародний аеропорт Ліона. Ті туристи, які знають про цей витвір мистецтва, прилітають на відпочинок до Франції саме сюди, відвідують Ідеальний Палац і Усипальню.