Все про Об’єднані Арабські Емірати: подорож в арабську казку

Об’єднані Арабські Емірати розташовані на північному сході Аравійського півострова. ОАЕ – союз 7 князівств (еміратів): Абу-Дабі, Аджман, Дубай, Фуджейра, Рас-ель-Хайма, Шарджа та Умм-Ель-Кувейн. Це глибоко мусульманська країна, звичаї якої необхідно поважати.  Ще кілька десятків років тому у цих місцях, окрім пустелі та бедуїнських наметів, нічого не було. Все кардинально змінилося, коли англійці знайшли тут нафту.   Обов’язково відвідайте цю країну,  і ви будете вражені. Чим саме, вам розкаже  Інфомікс.

 


Сьогодні Об’єднані Арабські Емірати – розвинута країна з ультрасучасними містами, швидкісними магістралями, висококласними готелями, хмарочосами та торговими центрами. А ще скрізь панує ідеальна чистота.  Простори неосяжної пустелі не так просто було підкорити, адже на безводних пісках майже нічого не росте. У благоустрій країни та людей вкладалися колосальні кошти та титанічна праця. Наприклад, на утримання однієї дорослої пальми у рік витрачається близько 2000 $, підгодівля і полив рослини знаходяться під контролем комп’ютерів.

Емірати – це країна емігрантів: корінних жителів там лише близько 20 %, всі інші – приїжджі іноземці. Загалом населення ОАЕ складає 4,8 мільйонів осіб.

Типова арабська сім’я – це чоловік і кілька дружин, максимально дозволяється мати чотири дружини. В Об’єднаних Арабських Еміратах часто можна побачити картину: попереду простує глава сім’ї, на крок позаду йде жінка, одягнена у чорний, безформний балахон – абаю, на голові – темна хустка. Цікаво, що нерідко під абаєю у молодих жінок можна виявити останні моделі з французьких чи італійських колекцій.

Найбільші міста в ОАЕ – Дубаї та Абу-Дабі. Крім арабської мови, широко розповсюджена англійська.

Національна валюта Об’єднаних Арабських Еміратів – дирхам (Dirham), курс якого до долара (1 долар = 3.67 дірхама) практично ніколи не змінюється.  Обмежень на вивезення і ввезення валюти немає.

Місцева електрична мережа забезпечує напругу 220-240 вольт/50 герц.

 

Віза

Громадяни України візу в Об’єднані Арабські Емірати повинні отримувати завчасно. Проходячи паспортний контроль в аеропорті, турист має пред’явити електронну копію візи разом з паспортом.

Особи до 21 року повинні подорожувати або з одним із батьків, або із супроводжуючим.

Якщо прізвище дитини відрізняється від прізвища батьків, потрібно мати з собою свідоцтво про народження, перекладене на англійську мову.

Якщо особа до 21 року подорожує разом із близькими родичами, але без батьків, необхідно мати нотаріально завірений  дозвіл на виїзд дитини за кордон, перекладений на англійську мову.

Читайте також:  Найбільш незвичні пляжі: добірка зі всього світу

 Готелі

В Еміратах пропонують різні види розміщення та харчування. Якщо хочете серйозно зайнятися шопінгом, радимо обрати якийсь із готелів Дубая, адже практично всі вони представляють безкоштовний трансфер у торгові центри та на пляжі.

Одно- і двозіркові готелі пропонують вельми посередню якість обслуговування, набагато кращі варіанти можна знайти з-поміж 3-4-зіркових готелів, послуги вищого класу вам представлять «п’ятірки».

Щодо територіального розміщення, то на узбережжі Дубая (елітний район Джумейра) в основному знаходяться найдорожчі готелі найвищого рівня.

У Шарджі і Аджмане загалом готельна база слабка (хоча є й приємні винятки).

В Абу-Дабі готелі в основному розміщені у прибережній зоні, але пляжі біля них дуже маленькі, оскільки землі на острові не вистачає.

Майже у всіх готелях рівня 5 * і в деяких 4 * для зручності внутрішніх розрахунків на час перебування клієнтам необхідно внести певну суму готівкою або шляхом блокування суми депозиту на кредитній картці. Розмір депозиту – від 100 у. о. за номер на добу і вище, залежно від готелю. У разі невикористання або недовикористання депозиту відповідна сума у місцевій валюті в день від’їзду повертається клієнтам.

Вода у готельних басейнах взимку підігрівається, а влітку охолоджується.

Читайте також:  Все про Бангкок – місто Ангелів

Що можна і не можна ввозитививозити

Згідно з митними правилами Об’єднаних Арабських Еміратів, одній дорослій людині дозволяється ввозити 2000 сигарет, або 400 сигар, або 2 кілограми тютюну. Крім цього, повнолітня людина немусульманського віросповідання має право провезти 2 літри міцних спиртних напоїв і 2 літри вина. Громадянам ОАЕ ввозити до країни спиртні напої категорично заборонено. Загалом алкоголь в Еміратах офіційно продається лише у ресторанах і барах готелів та аеропортів.

Обмежень на ввіз і вивіз валюти та виробів з дорогоцінних металів немає.

Заборонено ввозити зброю, наркотики та порнографію, а також відеопродукцію та книги, що суперечать нормам ісламу. Порушення цієї заборони жорстко караються – аж до тривалого ув’язнення.

 Читайте також: Зоопарк мікробів в Амстердам

Транспорт

Як правило, туристи в ОАЕ користуються таксі або орендують автомобіль. Таксі – найбільш поширений транспорт у Дубаї, і лише в Дубаї та Абу-Дабі вони оснащені лічильниками. В інших еміратах краще заздалегідь домовлятися з водієм про оплату.

У Дубаї також курсують спеціальні «жіночі» таксі – з водіями-жінками. Згідно з усталеними правилами, жінки сідають у таксі на заднє сидіння.

Не так давно міські автобуси в Об’єднаних Арабських Еміратах використовувалися тільки для перевезення низькооплачуваних найманих робітників з країн третього світу. Але в останні роки все більшого поширення набувають маршрутні автобуси.

У Дубаї також зручно переміщатися на метро (дві лінії – Червона та Зелена), а по Дубайській бухті курсують водні автобуси, водні таксі і традиційні човни – «абри».

Загалом, широкий вибір доступного громадського транспорту дозволяє вільно пересуватися країною.

В Еміратах можна взяти напрокат автомобіль будь-якої марки, з водієм або без нього.

Мінімальний термін оренди – 24 години; особі, яка орендує машину, має виповнитися 21 рік. Щоб взяти авто напрокат, потрібно мати закордонний паспорт, міжнародні водійські права, видані не менше 1 року тому, і 2 фотографії. Ціни, залежно від терміну оренди, від 40 $/день і вище.

В ОАЕ правосторонній рух, дорога контролюється стаціонарними радарами. Правила дорожнього руху схожі на українські. Штрафи величезні: наприклад, за проїзд на червоний сигнал світлофора – 800 USD.  Квитанція про оплату штрафу надійде на фірму, де Ви брали машину напрокат.

Платна стоянка зазвичай коштує 2 Dhm/год, після 21:00 і по п’ятницях парковка на вулиці безкоштовна.

 Читайте також:   АНТОНІЄВІ ПЕЧЕРИ: ПОДОРОЖ У СВІТ ЗАГАДОК

Безпека

Вулична злочинність в Еміратах, звичайно ж, є, проте рівень її настільки низький, що навіть найвіддаленіші райони безпечні для туристів. Проте варто обережно відноситися до нічних прогулянок у старих торгових районах міст.

Поліція в Еміратах жорстко штрафує за всі правопорушення. Пам’ятайте, що в ОАЕ заборонено розпивати спиртне на вулицях і пляжах, навіть відкрита пляшка пива буде приводом вас оштрафувати. За появу в громадських місцях у нетверезому стані можуть навіть депортувати. За покупку наркотиків можна отримати від 2 до 5 років.

Сміття потрібно викидати в урни.

Не варто загравати з місцевими дамами чи сміятися їм вслід. Ваш одяг має бути скромним. Не потрібно провокувати арабів чи сперечатися з ними, краще звернутися до патрульного. Особливо це стосується жінок.

Ну і, звичайно, не варто пити водопровідну воду.

Читайте також:  Автотуризм в Україні: філософія подорожей

Клімат

Найкращий час для поїздки в ОАЕ – з жовтня по травень. У літній період, з травня по вересень, денна температура повітря досягає +45 ° C, при цьому відчувається висока вологість.  Температура води на відкритих пляжах Еміратів (Перська Затока) коливається від +18 взимку до +28 влітку.

Середня денна температура по місяцях, в ° C: січень – +24, лютий – +24, березень – +24, квітень – +32, травень – +37, червень – +37, липень – +40, серпень – +41, вересень – +38, жовтень – +35, Листопад – +30, грудень – +26.

 

Пляжі

В Об’єднаних Арабських Еміратах піщані пляжі з чистим піском, пологим спуском в море і розвиненою інфраструктурою, що дозволяє повноцінно відпочивати з дітьми.

Пляжі є безкоштовні і платні, вартість входу – 5 дирхамів.

На платних пляжах і в аквапарках є так звані «жіночі дні» (зазвичай середа або субота), коли вхід для чоловіків заборонений.

 

Що привезти з Еміратів

Шопінг в Еміратах – один із найкращих у світі. Колекції найвідоміших брендів коштують у Дубаї на 20-30 % дешевше, так як в країні немає податків. Найкраще робити покупки у великих торгових центрах. Недорогі товари шукайте на площі Насер, там же є кілька шубних магазинів. На ринках і у магазинах з нефіксованими цінами прийнято торгуватися. Знижка може досягати 50 %, а на розпродажах навіть більше.

Знаменитий золотий ринок Gold Souk в Дейрі налічує близько 300 магазинів і приголомшує блиском вітрин та розкішшю. Тутешні майстри за кілька днів виготовлять будь-яке індивідуальне замовлення за вашим ескізом.

В ОАЕ можна придбати будь-які вироби відомих світових брендів: одяг і аксесуари, взуття, косметика та парфумерія, годинники та ювелірні прикраси, предмети інтер’єру. Асортимент просто величезний: можна з упевненістю говорити, що в Еміратах представлені всі відомі марки.

В аеропорту Дубая знаходиться найбільший у світі магазин безмитної торгівлі – ціни там можуть бути на 30-50 % нижчими, ніж в Україні.

Але при здійсненні покупок все ж варто бути уважним: в Об’єднаних Арабських Еміратах продається велика кількість підробок, хоча й доволі високоякісних.

  Читайте також:   База ракетних військ стратегічного призначення в Україні

Кухня

В ОАЕ всі продукти привозять з-за кордону, тому харчування коштує досить дорого.  У недорогих кафе типу фаст-фудів поїсти можна орієнтовно за 15-50 дирхамів. Порції великі. Приблизні ціни у віддалених від туристичних маршрутів місцях: салат – 10 дирхамів, обід з морепродуктів у індійському ресторані – 75 дирхамів, капучино – 12 дирхамів.

Спиртне продають тільки у готельних ресторанах і клубах. У національній кухні широко використовуються баранина, телятина, птиця, свіжі та консервовані фрукти, у великих кількостях застосовуються різноманітні прянощі. Великою популярністю в ОАЕ користується ліванська кухня.

Будь-яка трапеза у всіх ресторанах Еміратів починається з «меззе» – набору з 40-50 маленьких закусок-аперитивів типу оливок, сиру фета, лаваша, зелені та іншого.

Каву завжди готують «на місці» (кавові автомати в ОАЕ не визнаються в принципі) і наливають у маленькі піали з традиційних кавників «далла».

Чайові в ОАЕ – жест доброї волі. У більшості випадків у рахунок включаються так звані «service charges» – від 5 до 15 % додатково. Носильнику в аеропорту залишають чайові за кількістю речей.

 

Розваги, екскурсії та визначні пам’ятки Еміратів

Найпопулярніші у туристів екскурсії – якраз «урбаністичні»: поїздка в столицю країни Абу-Дабі та відвідування найдинамічнішого і найбільш космополітичного емірату Дубай.

Найулюбленіші туристичні місця ОАЕ:

Бурдж Халіфа – найвища на планеті споруда висотою 828 метрів. Квиток на оглядовий майданчик, розташований на 123-124 поверхах, потрібно бронювати завчасно;

Гігантський акваріум в Дубаї, що має об’єм 10 мільйонів літрів. У цьому акваріумі живуть 33 тисячі риб і морських тварин;

Бурдж-аль-Араб – другий за висотою готель у світі. На його оздоблення було затрачено 8 тисяч квадратних метрів сусального золота. Всі номери оснащені за останнім словом техніки і мають унікальний дизайн.

До речі, крім ультрасучасних чудес, в Об’єднаних Арабських Еміратах можна побачити чимало історичних пам’яток: археологічні парки, старовинні форти і палаци шейхів.

Користуються популярністю і «природні» екскурсії: всілякі сафарі по піщаних дюнах на джипах або верблюдах (в програму входить барбекю і фольклорні посиденьки з кочівниками біля багаття), екскурсія по старих фортах та багато іншого.

А у додаток –  відвідування «стаєнь шейха», Марокканських лазень і зоопарку, а також верблюжі перегони (де місце живих жокеїв ось-ось займуть радіокеровані роботи (без жартів)), занурення з аквалангом та відвідування аквапарків, яких в ОАЕ є три. Найвідоміший і найбільш сучасний – WILD WADI – один із кращих аквапарків світу, атракціони якого не мають аналогів.

Є в Еміратах і дайв-центри, де морська живність представлена ​​черепахами, вуграми, восьминогами і морськими окунями. Також зустрічаються риби-молоти, риби-папуги і рифові акули. Якщо ж дуже пощастить, то можна «нарватися» і на китів. Крім того, в Дубаї можна обстежити уламки стародавніх кораблів, а у Фуджейрі – рифи.