Особливості зберігання зимової гуми

Зберігати зимові шини потрібно близько 6-7 місяців. І за цей час з гумою може трапитися все, що завгодно. Якщо вірити інформації, якою кишить інтернет, то при неправильному зберіганні, до початку зими ми отримаємо потріскану і криву гуму.

Гума, з якої зроблені покришки – це композиційний матеріал. «Композиційний» – означає, що крім полімерів до складу гуми входять різного роду наповнювачі: сірка, сажа, всілякі стабілізатори та арматура – металевий і текстильний корд. Наповнювачі роблять гуму міцнішою, а полімери еластичнішою.

У природі немає нічого вічного. Це відноситься і до гуми. Гума з часом старіє і втрачає свою еластичність. Світло, надмірний холод, спека, підвищена вологість – всі ці фактори впливають на її старіння. Якщо гума втратить свою еластичність, значить вона стане більш крихкою і твердою. І, отже, не придатної до зимових умов експлуатації.

З цих знань і випливають правила зберігання зимової гуми:

Першим ділом запам’ятайте найголовніше – ніколи не кидайте шини, де попало, наприклад в кутку. Перед заміною шин напишіть маркером на кожній з них місце їх установки, тобто ПЛ – переднє ліве, ЗП – заднє праве. Далі очистіть шини від бруду і видаліть з них частки гравію.

Неможливо передбачити термін експлуатації шин. Але його можна збільшити, як, втім, можна поліпшити і експлуатаційні характеристики шин за допомогою правильного зберігання та належного догляду в період зберігання.

При зберіганні невикористовуваних шин протягом тривалого періоду часу (не менше місяця) поза приміщенням їх поверхня висихає, і на ній з’являються тріщини в результаті впливу погодних умов або озону. Тому рекомендується завжди зберігати шини в прохолодному сухому чистому приміщенні.

Зніміть навантаження з шин. При зберіганні шин не менше місяця слід зняти з них навантаження, піднявши автомобіль або знявши шини з автомобіля. В іншому випадку вони можуть пошкодитися, піддатися передчасному старінню.

Умови зберігання шин: вентильована, сухе приміщення з підтримуваної температурою, захищене від прямих сонячних променів і негоди, подалі від жиру, бензину, солярки, нафти та інших речовин, які чинять негативний вплив на гуму і призводять до зменшення строку її служби. Вплив цих речовин на гуму шин може призвести до їх пошкодження під час руху.Вплив цих речовин на гуму шин може призвести до їх пошкодження під час руху.

Якщо гума зберігається з диском, то вона не повинна знаходитися у вертикальному положенні. Колеса слід підвісити або укласти їх на дерев’яний піддон, горизонтальним чином, одине на одне. Якщо покришки зберігаються самостійно, без диску, то не варто їх складати горизонтально або підвішувати, найкраще зберігати їх у вертикальному положенні і обертати періодчно, це проводиться для того, щоб мінімізувати дію тиску на одне місце

Перед тим, як встановлювати шини, що знаходилися на зберіганні, їх треба перевірити на знос і пошкодження. Також варто оцінити висоту протектора, що залишився і визначити можливий дисбаланс. Уникнути проблем з нерівномірним зносом і іншим дисбалансом покришок Вам допоможе балансування коліс, ця послуга доступна в найближчій шиномонтажної майстерні.

 

Таким чином правила зберігання автомобільних шин дуже прості, вам залишається тільки дотримуватися їх і у вас не буде жодних проблем з подальшою експлуатацією цих покришок.