Консультує кваліфікований юрист, автоадвокат Анатолій Бакаєвич

Шановні читачі, за консультаціями
та допомогою можете звертатися за
тел.: (050) 53-88-655, (063) 15- 00-901
avto-advokat@mail.ru
Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №587.


 

Я збив пішохода, який переходив дорогу поза переходом. Тяжких травм не завдано, лише подряпини та синці. Одяг цілий. Постраждалу дівчину одразу ж відвіз до лікарні, де їй надали першу медичну допомогу. Окрім того, я їй дав ще 1000 гривень – за моральну шкоду.
Але тепер її батьки погрожують мені кримінальною справою. Я читав, що у випадку легких тілесних ушкоджень кримінальна відповідальність водієві не загрожує. Чи так це?
Перша і найпоширеніша помилка, яку допускають водії після дорожньо-транспортної пригоди (у даному випадку – наїзд на пішохода), – залишають місце ДТП, не повідомляючи у правоохоронні органи. Після цього і виникають неприємності як з родичами потерпілих, так і з правоохоронцями. Пам’ятайте, що залишення місця пригоди тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст.122-4 КУпАП.
Так, у випадку нанесення легких тілесних ушкоджень, до яких відносяться синці та подряпини, кримінальна відповідальність не настає.

 

Сказавши, що від мене пахне алкоголем, інспектор настійливо запропонував поїхати на медичне обстеження. Чи міг я на той час відмовитися? Чи повинні при цьому складатися відповідні протоколи? І загалом, як діяти у такому випадку, коли не вживав алкогольних напоїв?
Коли інспектор ДАІ запідозрив вас у вживанні спиртного, але при цьому ви на 100 % впевнені, що алкоголю не вживали, я радив би без зволікань погодитися на його пропозицію та пройти медичне обстеження.
У відповідності до ч.1 ст.130 КУпАП, відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідного до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння тягне за собою накладання штрафу від 200 до 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 2 років, або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб.