Гнів може позитивно впливати на професійну діяльність

Для того, щоб робота була ефективною, потрібно позитивта спокій , – переконані Ви. Втім, вчені з Університету Ліверпуля думають інакше. Вони запевняють, що негативні емоції на роботі можуть підняти Вашу професійну ефективність.
Втім, вся справа в контексті. Наприклад, гнів – негативна емоція, яка може і паралізувати вашу діяльність. Однак, коли ви гніваєтеся на керівника, який порушує якісь норми, – це вже боротьба за справедливість .
В цьому випадку, демонстрація такої негативної емоції, вивільнить масу енергії, яку співробітник зміг би спрямувати на вирішення професійних завдань.
Натомість,якщо мова йде про про негативний емоційний фон в усьому колективі, то це може мати і позитивний момент. Наприклад, членик команди не товаришують і прискіпливо ставляться до думок один одного. В результаті згоду всіх учасників може отримати тільки та ідея, яка дійсно дуже хороша і продумана до найдрібніших деталей.

Так, автор дслідження Дірк Ліндебаум коменту: «І позитивні, і негативні емоції однаково актуальні. На практиці вони можуть в однаковій мірі сприяти підвищенню ефективності праці».
Таким чином, конфлікти на роботі – це не завжди погано. Втім за умови, що Ви не дозволите собі емоційно «застрягати» в ситуації!