Читай українське. Топ-5 найпопулярніших сучасних письменниць

Люко Дашвар

Письменниця з незвичайним для українського читача псевдонімом, який вигадала, зібравши склади та літери імен дорогих для неї людей, ставала неодноразовим лауреатом престижного конкурсу «Коронація слова». І це не дивно, адже як стверджує авторка, прототипи літературних героїв та сюжети вона знаходить у реальному житті.

Що прочитати: «Село не люди», «Рай.Центр», трилогія «Биті Є», «На запах м’яса».

дашвар

Оксана Забужко

Українська письменниця, публіцист, літературознавець Оксана Забужко у своїй творчості багато уваги приділяє усвідомленню української ідентичності. Її вірші переклали на шістнадцять мов світу, але популярність письменниці принесли саме прозові твори, в яких вона порушує питання довкола гендерних тем.

Що прочитати: «Казка про калинову сопілку», «Сестро, сестро», «Музей Покинутих Секретів».

забужко

Марія Матіос

Її називають як не «чортиком, що вискочив із табакерки», то «грант-дамою української літератури», порівнюють з В.Стефаником, Але їй подобається вислів Михайла Шевченка, який колись сказав, що Марія Матіос пише, як Марія Матіос. Її твори заворожують своєю життєвою правдою, силою почуттів, любов’ю до людей. Життя у різних його проявах – провідна тема творів письменниці.

Що прочитати: «Нація», «Солодка Даруся», «Майже ніколи не навпаки».

матіос

Ірен Роздобудько

Письменниця, поетеса та сценарист Ірен Роздобудько сміливо експериментує зі стилями, жанрами, темами, сюжетами й героями. Її творчість в основному складають романи та оповідання. Секрет популярності письменниці дуже простий: всі свої твори вона намагається писати чесно, пропускати через себе. Погодьтеся, щирість та відвертість завжди подобаються читачам.

Що прочитати: «Пастка для жар-птиці», «Ґудзик», «Зів’ялі квіти викидають», «Я знаю, що ти знаєш, що я знаю», «Якби».

ірен

Світлана Талан

Писати Світлана Талан розпочала нещодавно, але вже є лауреатом літературних конкурсів та улюбленицею для своїх читачів. Авторка пише романи у жанрі «реальні історії», які їй підказує саме життя. Гостросоціальна тематика є домінуючою в її творах, але в центрі уваги незмінним залишається одне: жінка-українка, сильна духом, зворушлива, ніжна, чуттєва, яка іноді помиляється, але її завжди веде за собою кохання.

Що прочитати: «Коли ти поруч», «Не вурдалаки», «Помилка».

талан