Facebook знає про людину більше, ніж його сім’я та колеги

Дослідження показало, що комп’ютерна програма, використовуючи всього 10 відміток “Подобається” на Facebook, здатна судити про особу користувача краще, ніж його колега по роботі.

Вчені з Університету Кембриджу та Стенфордського університету превели дослідження, в якому взяли участь більше 86 тисяч користувачів Facebook. Добровольці заповнювали  опитувальники в додатку “MyPersonality” і відкривали дослідникам доступ до своїх позначок “Подобається” на Facebook.

Опитувальник допоміг фахівцям оцінити п’ять основних особистісних рис в  учасників: відкритість, сумлінность, екстраверсія, поступливість і невротизм.

Вчені зробили висновок, що психологічний профіль людини можна скласти за позначоками “Подобається”, які користувачі роблять у Facebook. Наприклад, відмітки “Подобається” на сторінках “Сальвадор Далі” або “Медитація” говорили про високий рівень відкритості.

Додаток “MyPersonality” дозволяє користувачеві запрошувати друзів і членів сім’ї для складання їх психологічного портрета за допомогою короткого тесту. Більш 17000 учасників з вихідної групи оцінювали одного члена їх сім’ї або друга, а понад 14 000 добровольців – двох. Дослідження показало, що комп’ютерна програма, використовуючи всього 10 відміток “Подобається” на Facebook, здатна судити про особу користувача краще, ніж його колега по роботі.

70 відміток “Подобається” дозволяли зробити адекватну оцінку для друга або сусіда по кімнаті, 150 – члена сім’ї і більше 300 – чоловіка або дружини. Дослідники припускають: ймовірно, в майбутньому з’являться комп’ютери, які, знаючи риси характеру людини, зможуть успішно з ним взаємодіяти.