Стрептококова інфекція, сірка у вухах та часті ангіни: консультує Олексій Андрійович Віговський

1.Якщо в дитини дуже багато сірки у вухах, яким чином її можна видаляти? Читала, що ватні палочки тільки погіршують ситуацію. Чи велика кількість сірки є показником захворювання?

При надмірному виділенні сірки з вуха радимо використовувати спеціальні вушні краплі для видалення сірки з вух. Рекомендовано видаляти ту частину сірки, яка вийшла назовні, глибоко у вухо палички вводити не можна, тому що існує ризик ушкодження. Сіркові залози, які продукують сірку, в кожної людини працюють по-різному, чим і пояснюється інтенсивність виділення цієї речовини. Ще однією особливістю є розміщення залоз у зовнішній частині слухового проходу, який має перепончато-хрящову структуру. Ця частина слухового проходу рухається при жуванні, ковтанні, позіханні, при цьому виділяється сірка. Якщо ми часто чистимо вухо ватними паличками, а  виділення сірки надмірне (або анатомічна будова слухового проходу дещо відрізняється), то ми можемо ненавмисно заблокувати природній вихід цієї речовини з вуха, вона тромбується , утворюючи вушний корок, який спричиняє дискомфорт та біль у вусі, тому пацієнт мусить звернутися до лікаря. Отже, велика кількість сірки не є симптомом певного захворювання.

 

  1. Дитина дуже часто хворіє на ангіну, практично 5-6 разів на рік.В яких випадках все-таки є доцільним видалення мигдаликів?

Мигдалики –  це захисний орган, який виконує багато функцій, з яких основною є захист організму від потрапляння різних інфекцій всередину. Мигдалики беруть участь у кровотворенні та є частиною імунної системи людини. За останні 20 років підхід до лікування захворювань цього органу суттєво змінився. Навколо нас збільшилась кількість вірусів, алергенів, мікробів, а мигдалики служать так званим фільтром, тому їхнє видалення проводять тільки у крайньому разі, коли є часті абсцеси та існують ускладнення на нирки (пієлонефрит, гломеролонефрит),серце (міокардид, ендокардид),суглоби (артрит, ревматизм). Ангіна – гостре запалення мигдаликів, яке при неправильному лікуванні переходить у хронічний тонзиліт.  Професійне лікування хронічного тонзиліту у 95 % випадків повністю виліковується.

 

  1. У дитини виявили стрептококову інфекцію. Наскільки відомо, стрептокок може викликати ускладнення. Як вберегтися від них і як бути впевненою, що дитину остаточно вилікували?

Стрептококові інфекції – група захворювань, що викликані стрептококовою флорою різних видів і проявляються у вигляді ураження дихальних шляхів та шкірних покривів. Стрептококові інфекції небезпечні тим, що схильні провокувати розвиток ускладнень з боку різних органів та систем. Джерелом стрептококової інфекції є  носій бактерії або хворий однією з форм інфекції, а збудник виділяється інфікованим при кашлі, чханні, під час розмови, тобто зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. Лікування первинних клінічних форм стрептококових інфекцій полягає в призначенні курсу антибіотиків, до яких стрептококи мають високу чутливість (цей показник визначається за допомогою лабораторного тесту). Останнім часом прослідковується позитивний вплив на перебіг захворювання, коли пацієнт застосовує імуностимулюючі засоби. Профілактикою зараження стрептококовою інфекцією є дотримання особистої гігієни при контактах у вузькому колективі з особами, що мають респіраторні захворювання, носіння маски, обробка посуду і поверхонь, на які могли потрапити мікроби, часте миття рук з милом та ін.. Щоб бути впевненою, що дитина вилікувана, необхідно після завершення лікування пройти повторний курс аналізів –посіви-антибіотикограма, за результатами яких буде видно, чи є інфекція, чи немає. Іншого методу не існує.

 

Будьте здорові та пам’ятайте: САМОЛІКУВАННЯ ШКОДИТЬ ВАШОМУ ЗДОРОВ’Ю!!!

________________________________________________________________

 Запис на прийом за телефоном: м. Луцьк, тел. 0332 24-55-65

свої питання Ви моджете задати лікарю на сайті www.vigovsky.com.ua

або надсилайте їх поштою на адресу редакції: auto.MIX@ukr.net