Гормональні контрацептиви провокують рак мозку

Тривалевживання гормональних контрацептивів практично в два рази підвищує ризик захворіти на рак мозку. Такі висновки зробили вчених з госпіталю Університету Оденсе і Університету у Південній Данії. Хоча насправді, вважають вчені, дані наслідки торкнуться лише небагатьох жінок. Вчені порівняли 317 жінок з гліомою і 2126 здорових жінок.

Усім жінкам, які приймали участь у дослідженні було від 15 до 49 років. І ті, хто приймав оральні контрацептиви або використовував спіралі, на 50% частіше хворіли на рак мозку. Ризик зростав практично до 90% для жінок, які використовували будь-який з методів контрацепції протягом 5 років і більше. Найнебезпечнішими виявилися контрацептиви, що містили тільки прогестаген (ризик зростав майже втричі).

Найчастіше у хворих виявляли глиобластома – це один з найагресивніших видів раку. Вся справа в тому, що гормон прогестерон посилює розмноження ракових клітин. Це довели лабораторні дослідження. Також він підвищує концентрацію гормонів росту, теж стимулюючих клітинний ріст.