У Великобританії собака діагностує рак

У Великобританії пес породи лабрадор за надзвичайні здібності отримав медаль Blue Cross з рук принца Чарльза. Ця дивовижна собака завдяки своєму надзвичайному нюху може діагностувати онкологічні захворювання на ранній стадії. Дякуючи їй, небезпечну хворобу виявили у 551 людини.

Ніс лабрадора – у 300 разів чутливіший, ніж людський. У собак є більше 300 мільйонів рецепторів запаху, у людини – всього 5 мільйонів.

Існують спеціальні медичні собаки, яких тренують для діагностики різноманітних хвороб у людей, зокрема, раку. Саме з таких – лабрадор на ймення Дейзі, яка діагностує онкологію з точністю 93 %. Це кращий результат, ніж у переважної більшості сучасних методик.

10-річна Дейзі зуміла діагностувати рак у 551 пацієнта, перш за все, – у своєї господині.

Після цього власниця Дейзі Клер Гест натренувала собаку розпізнавати ознаки смертельно небезпечного захворювання.

Нещодавно Товариство з порятунку тварин Blue Cross нагородило Дейзі почесною медаллю за вагомий вклад у діагностику і лікування раку. У боротьбі за цю винагороду собака витримала жорстку конкуренцію з іншими достойними лауреатами, зокрема, псом на прізвисько Джей Джей, який врятував чимало солдатських життів в Афганістані, виявляючи зариті у землі бомби.