Виявлено новий штам вірусу імунодефіциту

Новий штам вірусу імунодефіциту виявлений на Кубі.  У пацієнтів, уражених ним,  СНІД розвивається всього протягом  трьох років, в той час, як звичний штам вірусу викликав СНІД протягом шести-десяти років, повідомляє National.

Вчені висловлюють думку, що при такому прогресуючому розвитку хвороби пацієнти можуть бути вже дуже хворі ще до того, як довідаються, що заразилися. Саме це було проголошено в  доповіді дослідників бельгійського Католицького університету Левена.
Новий штам занепокоїв не тільки кубинську владу, а й лікарів з півдня американського штату Флорида. Вони побоюються, що поширення нового штаму може перерости в епідемію, яка торкнеться і головного курорту Флориди – Маямі.
В принципі, лікарі давно знали про здатність ВІЛ до мутацій. На сьогоднішній день відомо понад 60 штамів ВІЛ. Як правило, мутації виникають, коли заражені люди мають незахищений секс з декількома партнерами. Опинившись в тілі людини, ці штами можуть рекомбінувати в новий варіант вірусу.
Один з таких змінених типів ВІЛ і був виявлений на Кубі. Виявилося, що він набагато агресивніший за інших. Вся суть  в тому, що звичайному вірусу, щоб закріпитися в організмі людини, потрібно спочатку використовувати точку закріплення або ко-рецептор CCR5, і лише через багато років він переходить до точки CXCR4. Цей перехід відповідає переходу від ВІЛ до СНІДу. Зазвичай він займає від шести до 10 років. Однак у рекомбинированного штаму вірусу перехід в другу фазу складає всього три роки.

 

Нагадаємо, що ІnfoMIX писав раніше, що  в анексованому Криму зросли смертність серед наркоманів та інфікування СНІДом