У вас є ці симптоми? Поспішайте до лікаря!

Відомо, що серцево-судинні захворювання займають перше місце серед найпоширеніших та найнебезпечніших захворювань сучасності. Основними причинами цих хвороб лікарі вважають генетичну схильність і неправильний спосіб життя.


 

Незважаючи на величезну кількість причин виникнення захворювань, пов’язаних із серцево-судинною недостатністю, їх об’єднують спільні симптоми, які просто необхідно знати, щоб запобігти ускладненням або ж навіть раптовій смерті.

1. Біль і неприємні відчуття в грудній клітці

Якщо біль гострий та пекучий, це найчастіше є ознакою спазму коронарних судин, який спричиняє недостатнє живлення серця. Такі болі називають стенокардичними. Вони виникають через фізичні навантаження, стрес, низьку температуру.

Сильний та довгий біль за грудною кліткою, який віддає в ліву руку, шию, спину, характерний для інфаркту міокарда, що тільки починає розвиватися.

Сильний біль в грудній клітині, який віддає в потилицю, спину або ж пах, свідчить про аневризму чи розшарування аорти.

Тупий біль коло серця, що посилюється або ж послаблюється, а також підвищена температура, є симптомами перикардиту.

2. Сильне серцебиття і відчуття порушення роботи серця

Інтенсивне серцебиття не завжди є ознакою хвороби. Інколи воно може виникати під час фізичного навантаження, емоційного збудження, і навіть в результаті переїдання.

Втім дивні відчуття, коли серце то завмирає, то наче хоче вискочити з грудей, можуть бути симптомами тахікардії.

3. Задишка

Цей симптом виникає ще на ранній стадії захворювання: тоді серце не працює на повну потужність і не перекачує необхідну кількість крові судинами.

Також задишка може свідчити про застій крові. Найчастіше виникає вночі, а до групи ризику належать люди, які страждають від зайвої ваги та ведуть малоактивний спосіб життя.

4. Набряки

Основною причиною виникнення набряків є підвищений тиск у венозних капілярах. Цьому сприяє порушення роботи нирок. Якщо набрякає щиколотка, швидше за все це означає, що у вас серцева недостатність.

Визначити в себе набряк можна декількома способами. По-перше, після того, як ви зняли одяг, в місцях перетискання залишаються ямки, які не одразу зникають – значить проблема набряків існує. По-друге, натисніть пальцем на передню частину гомілки там, де кістка знаходиться найближче до поверхні шкіри, та потримайте 30 секунд. Навіть якщо у вас невеликий набряк, ямка довго не зникатиме.

5. Порушення кольору шкіри (блідість, синюшність)

Блідість найчастіше з’являється при малокрів’ї, спазмі судин, недостатності клапанів аорти.

Синюшність губ, щік, носу, мочок вух і кінцівок спостерігається при легенево-серцевій недостатності.

6. Головні болі та запаморочення

Ці симптоми пов’язані з порушеннями роботи серця і судин. Основною причиною головного болю та запаморочення є те, що в мозок не надходить достатня кількість крові.

Пульсуючий біль є свідченням підвищеного артеріального тиску.

7. Також про захворювання серця можуть попереджати поганий сон, липкий піт, нудота, неприємні відчуття при лежанні на лівому боці, слабкість та відчуття надмірної втоми.