Топ-5 консультацій із питань сімейних правовідносин від адвоката

У сімейному житті часто трапляються неприємні ситуації, які потребують швидкого та кваліфікованого вирішення: як розподілити майно, змусити виплачувати аліменти, який механізм позбавлення батьківських прав…З такими питаннями люди щодня звертаються до адвокатів, щоб отримати професійну допомогу та захистити свої права.

Адвокат Руслан Павлюк спеціально для INFOMIXу склав рейтинг найпопулярніших консультацій з питань сімейних правовідносин.


1. Для того, щоб стягувати аліменти на утримання дитини, не обов’язково розривати шлюб із особою, від якої збираєтесь їх отримувати, тому що перебування у шлюбі надає вам право спільної власності на майно, придбане у шлюбі (за деякими виключеннями), незалежно від того, заробляли ви самостійно гроші, чи були домогосподаркою;  проживали однією сім’єю, чи проживали в різних країнах  тощо.

2. Суд задовільнить позов про стягнення аліментів на утримання дитини незалежно від того, працевлаштований батько (мати) дитини, чи не працевлаштований. Якщо батько (мати) дитини безробітні, то це не позбавляє дитину потреби харчуватись, одягатись, навчатися, а батьків не позбавляє обов’язку утримувати дитину.

3. Позбавлення батьківських прав не звільняє від виконання батьківських обов’язків. Тож позбавлення батьківських прав не звільняє від сплати аліментів на утримання дитини.

4. Поділ спільного майна подружжя можливий і без розірвання шлюбу. В разі згоди з умовами поділу, укладається договір про поділ майна подружжя, який посвідчується нотаріально; а в разі незгоди – подається в суд позовна заява про поділ спільного майна подружжя і питання вирішується судовим шляхом.

5. Якщо ви не знаєте, яке рішення прийняти (у будь-якій ситуації) – проконсультуйтеся із адвокатом. Адвокат, відповідно до чинного законодавства, зобов’язаний зберігати адвокатську таємницю і за її розголошення несе відповідальність: отже вся розмова залишиться лише між вами.


 

 Примітка: потрібно відрізняти адвоката від юриста. Адвокат, на відміну від юриста, має посвідчення про право на зайняття адвокатською діяльністю і занесений у реєстр адвокатів України. Саме тому на адвоката розповсюджується дія Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, Правила адвокатської етики тощо.  Тобто, юристи, які не є адвокатами, не зобов’язані  зберігати адвокатську таємницю.


 

У разі виникнення проблем, звертайтесь!

Контактні дані адвоката на сайті:

http://lutskadvokat.blogspot.com/