Що потрібно побачити, перебуваючи в Єгипті

Є такий жарт: чим Єгипет схожий на ялинку? Він просто одного кольору і взиму і влітку! А ще Єгипет найпопулярніший напрям відпочинку для українських туристів. Коли на вулиці стає холодно і сиро, так хочеться теплих промінчиків сонця. І Єгипет – це та країна, яка може дарувати вам ці промінці кругли рік. Саме тому, коли тур агенції починають масово рекламувати гарячі тури до Єгипту, InfoMIX підготував для вас найвизначніші місця цієї країни, які варто відвідати.

 


 

Плато Гіза, недалеко від Каїра, знамените тим, що на ньому знаходяться відомі всьому світу єгипетські піраміди.

Піраміди розташовані у восьми кілометрах від старого міста Гіза. Від центру Каїра шлях до них досягатиме двадцяти п’яти кілометрів.

Комплекс пірамід включає в себе найбільш відому піраміду Хеопса або піраміду Хуфу, потім меншу за розміром піраміду Хафри і піраміду Менкаура. В комплекс також входять кілька невеликих супроводжуючих будівель. На східній стороні некрополя розташований Великий Сфінкс, який по праву вважається одним з туристичних символів Єгипту.

Єгипетські піраміди – одна з головних світових визначних пам’яток, яку хоче побачити більшість туристів. Воістину, саме тут можна зануритися в історію, забути про час і відчути себе жителем іншої епохи. Цікавий той факт, що піраміда Хеопса – це єдиний пам’ятник із семи чудес древнього світу, який зберігся і його можна побачити на власні очі.

 

infomix алея сфінксів луксорАлея сфінксів Луксора – довга алея протяжністю майже три кілометри, яка з’єднує між собою храми Луксора і Карнака.

В ході розкопок на алеї археологи виявили фрагменти статуй сфінксів та інших знахідок, які відносяться до пізніших періодів єгипетської історії.

Після розкопок алею оснастили новим типом освітлення, яке підкреслює красу алеї та інших археологічних об’єктів (виноделен і майстерень греко-римського періоду). Проект зведення алеї обійшовся в 120 мільйонів єгипетських фунтів.

У стародавні часи алея сфінксів мала велике релігійне значення. Вона використовувалася для релігійних процесій і ритуалів, коли царі подорожували в Луксорський храм. Алея була створена під час правління 30-ї династії фараонів. У той час на ній знаходилося 1.350 скульптур.

Луксорський храм – найбільше архітектурне творіння давньоєгипетської цивілізації, споруджене на честь бога Амона, також відомого як Ра.

Храм відомий красою своїх рельєфів, що покривають стіни його споруд: рельєфи, що зображують битву Рамсеса при Кадеше, стіни процесійна колонади при Тутанхамоне були прикрашені сценами свята Опет, внутрішні приміщення покриті сценами епохи Аменхотепа III.

До речі, про свято Опет. Його проведення було однією з головних функцій храму. Під час свята жерці несли з Карнакського храму три священні тури Амона, Мут і Хонсу і здійснювали таємні ритуали, присвячені святу врожаю.

Храм розташовується в півгодини ходьби від знаменитого Карнакського храму, до нього веде 2-кілометрова велика Алея сфінксів.

Карнакський храм інфоміксДолина Царів – кілька десятків гробниць фараонів Нового царства, вирубаних в скелях. Знаходиться вона неподалік від Луксора, на лівому березі Нілу, в так званій Долині мертвих, і складається з двох долин: Східна долина, де знаходиться більшість гробниць, і Західна долина.

На відміну від своїх попередників, фараони Нового царства намагалися приховати свої гробниці від сторонніх поглядів – їх вирубували в скелях, замуровували входи, завалювали великими каменями.

Однак це слабо допомогло, і майже всі гробниці були розграбовані ще в давнину. Виняток склала тільки знаменита гробниця юного фараона Тутанхамона, яку в 1922 році виявив англійський археолог Говард Картер. Вона дійшла до нас у повній цілості і вражала уяву своєю розкішною.

Храм Хатшепсут – розкішний архітектурний комплекс, присвячений цариці Хатшепсут, розкинувся біля підніжжя скель Дейр ель-Бахрі. Поява в низці правителів Єгипту жінки-фараона – вельми неординарна подія, ось чому будова і розташування храму вельми незвичайні.

В давнину заупокійний храм цариці Хатшепсут називався інакше – Джесера Джесера, що перекладається як “священну зі священних”. Його будівництво тривало протягом дев’яти років.

Крім самої Хатшепсут, комплекс в Дейр-ель-Бахрі був присвячений Амону-Ра, батькові правительки Тутмосу I, зведеному в ранг божества, а також Анубісові, провіднику в загробний світ, і великої захисниці померлих Хатхор Іментет. Колись перед храмом був розбитий пишний сад, з екзотичними деревами, кущами і невеликими басейнами.

Унікальні рельєфи храму, виконані майстерними майстрами, розповідають про основні етапи царювання цієї великої, енергійної і талановитої жінки.

село бедуїнів єгипет інфоміксСело  бедуїнів – традиційне поселення корінних жителів Єгипту, нині створене як пам’ятка для туристів.  Це така собі туристична пропозиція.

Добиратися до села бедуїнів найпростіше на квадроциклах, прямо через пустелю. Зрозуміло, дорога не з легких, проте справжніх любителів екзотики це не зупиняє. В самому селі досить цікаво – можна поспостерігати за життям місцевих жителів і придбати сувеніри ручної роботи. Серед інших розваг – катання на верблюдах, знайомство з тваринним світом пустелі (при селі є невеликий зоопарк і тераріум) ​​і багато іншого. Після заходу сонця всіх відвідувачів очікує невелике шоу – виступ факіра і ходьба по розпеченому вугіллю.

В процесі відвідування села туристам розповідають багато цікавих подробиць побуту древніх бедуїнів, пропонують спробувати їх традиційну їжу, знайомлять з місцевою культурою. Однозначно можна стверджувати, що відвідування села мало кого залишає розчарованим – це вельми цікаве місце зі своєю, особливою атмосферою. Море різноманітних вражень гарантовано.

Насправді, справжні бедуїни – це такі арабські цигани, загублені в часі. Кочові жителі пустелі, верблюдоводи, які не мають жодних документів і в арабських державах, зокрема і в Єгипті, жодним чином не зареєстровані. Кажуть, недавно хотіли провести їхній перепис. Але тільки й визначили: цих бедуїнів – близько 10% усього населення, тобто більше 5 мільйонів. Вони лазять пустелею, попри існуючі кордони, і ні на кого не зважають.

Місцеві жителі стверджують, що вони дуже багаті, оскільки торгують зброєю та наркотиками. Кочують від води до води (по пустелі – не по берегах моря чи Нілу), все необхідне вони беруть від верблюдів, а чого не вистачає – докуповують за гроші в ближчих  селах чи містах.  Вирощують верблюдів. До речі, один верблюд вартує більше 3 000 USD

 

єгипетський музей infomixЄгипетський музей розташований в Каїрі, столиці Єгипту. Це воістину незвичайне місце, в якому зберігаються численні експонати, що розповідають нам про історію та мистецтві Єгипту різних епох. Ці скарби музею можуть здивувати будь-якого і зацікавлять навіть тих людей, які ніколи не захоплювалися історією Єгипту.

Єгипетський Музей зберігає не просто експонати, але час і історію. Адже деяким манускриптам і свитам, побутовим предметам і предметам мистецтва вже більше п’яти тисяч років! Ви також можете знайти в ньому збережені мумії фараонів, саркофаги жерців, скарби гробниці Тутанхамона, які були поховані разом з правителем.

Один з найвідоміших експонатів – це посмертна маска Тутанхамона. Також досить відомі скульптури Аменхотепа III і Тії, його дружини, повз які неможливо пройти. Незвичайні статуетки, скульптури, розписи та прикраси, які носили в Стародавньому Єгипті … Відвідувачів Єгипетського музею чекає чимало загадкового: призначення багатьох артефактів досі не відомі, а вплив деяких з них вважається благотворним на людський організм.

В Єгипетському Музеї, зберыгаэться безлічі старовинних експонатів, панує атмосфера давнини і таємничості. Відвідувачам його представлена ​​можливість глибоко зануритися в історію і культуру Єгипту

За час революції музей був пограбований.

Великий Сфінкс знаходиться в Гізі, як і знамениті Піраміди. Його походження довгий час залишалося під питанням, і не всі історики прийшли до єдиної думки навіть на справжній момент. Однак існує переважаюча версія, яка свідчить, що Великий Сфінкс був створений древніми єгиптянами в честь фараона Хефрена. Дійсно, можна виявити подібність між пам’ятником архітектури та великим єгипетським правителем.

При погляді на Великого Сфінкса здається неймовірним, що таку величезну скульптуру, при виготовленні якої використовували складні деталі та технічні рішення, створили тисячоліття тому. Статуя Сфінкса представляє собою тіло лева і голову людини. В Стародавньому Єгипті було прийнято зображати фараонів у вигляді левів, як сильних правителів, які перемагають ворогів. Вважається, що Сфінкс був висічений з каменю як захисник пірамід, а особливо піраміди Хефрена.

У наш час Великий Сфінкс сильно понівечений війнами і природними стихіями. Його неодноразово засипало піском, також вважається, що в чотирнадцятому столітті один із шейхів наказав проводити випробування гармат, стріляючи йому в голову, тому що в той час було заборонено зображати людське обличчя.

Хоча Великий Сфінкс і постраждав за час існування, до цих пір він стоїть велично, охороняючи піраміди, і безліч людей з різних кінців світу приїжджають, щоб помилуватися творінням Стародавніх єгиптян.

Карнакський храм – унікальний храм, найбільша релігійна споруда в світі. На відміну від багатьох єгипетських храмів, Карнакський храм був побудований не одним фараоном і навіть не однієї династією. Будівництво почалося в XVI столітті до н.е. і тривало більше 1300 років. Близько 30 фараонів внесли свій вклад у створення комплексу, додавши храми, пілони, каплиці й обеліски, присвячені богам Фів.

Карнакський храм складається з трьох великих споруд, кількох храмів меншого розміру, що знаходяться в межах головної території, та кількох храмів за її стінами.

В Карнакському музеї у великому дворі є священне озеро, на березі якого на мармуровій колоні сидить жук-скарабей, що виконує бажання. Вечірній Карнакський храм освітлюється і наповнюється музикою.