Панічно боїтеся захворіти? Зверніться до…психіатра!

Всі ми зустрічали людей, які вже при першій зустрічі починають жалітися на здоров’я, а як тільки відчують хоч найменший біль, біжать до лікарів або ж заживо себе хоронять.

Насправді, таким людям все ж потрібно на прийом до лікаря, але не до терапевта чи гінеколога, а до психіатра. Виявляється, людей, які зациклені на своєму здоров’ї і вважають, що вони постійно хворіють, незважаючи на висновки лікарів, вражає іпохондрія.


 

Дуже часто ми не звертаємо уваги на набридливе ниття, вважаючи, що знайомий ну вже занадто перебільшує. Втім, як стверджують лікарі, необґрунтований страх будь-якої хвороби буквально вбиває людину.

Хворий, яка страждає від іпохондрії, помічаючи будь-які зміни в організмі, одразу шукає причину в Інтернеті. Знайшовши схожі симптоми, хворий всіх запевняє, що він смертельно інфікований. Наприклад, вважає, що його головний біль спричинений пухлиною мозку, а болючі відчуття в животі означають, що пора вирізати апендицит.

Звичайно, після консультації в лікаря виявляється, що нічого підозрілого і жахливого з організмом не відбувається. Тоді іпохондрик починає сперечатися з медиком, судитися з лікарнею, а інколи шукає іншого лікаря, щоб нарешті підтвердити свій «невиліковний» діагноз.

Найстрашніше те, що підсвідоме навіювання і справді негативно впливає на організм. Тобто, якщо ми довго та беззаперечно будемо вірити в те, що неіснуюча пухлина в нашому мозку збільшується кожні 10 хвилин, то з часом вона справді з’явиться.

І чоловіки, і жінки однаково страждають від цього дивного розладу. Але найбільше серед іпохондриків підлітків та людей пенсійного віку, а також тих, хто легко піддається різноманітним зовнішнім чинникам.

Причинами іпохондрії можуть бути важкі фізичні та психічні захворювання, якими людина хворіла в дитинстві, невпевненість в собі, важка хвороба близької людини, схильність до неврозів, а також сильний стрес.

Отже, на справжнього іпохондрика вказують такі ознаки:

1. Всі його розмови зводяться до хвороб і лікування. Людина постійно прислуховується до свого організму і знаходить нові симптоми.

2. Не довіряє лікарям, адже вважає, що його лікують неправильно. Навіть численні аналізи не переконають іпохондрика в тому, що він абсолютно здоровий.

3. Людина ідентифікує в своєму організмі важке захворювання, а потім, переживаючи страх за своє життя, у нього з’являються такі симптоми як судоми, часте серцебиття, запор.

4. Свою депресію іпохондрик вважає одним із симптомів «невиліковної» хвороби.

5. Часто займається самолікуванням, приймає багато ліків, вітамінів, вигадує для себе нову дієту.

Втім, вилікувати іпохондрика можна. Лікарі вважають, що поява відповідних тривожних думок викликана порушенням в роботі кори мозку чи її взаємодії з внутрішніми органами та нервовою системою, тому лікуванням такого пацієнта повинен займатися психіатр. Звичайно, дуже важливо хворому самому навчитися сприймати свій стан і навчитися перемикати увагу за допомогою прогулянок, занять спортом, різноманітних хобі.

Але, пам’ятайте, що назавжи іпохондрика не вилікуєш. Можливі загострення, а тому відмежуйте хворого від перегляду медичних передач та одразу вимикайте Інтернет, коли помітите в пошуковій історії запити про невиліковні африканські віруси:)