Розкажи мені про свою погану звичку, і я скажу тобі, хто ти

Кожна людина в своєму арсеналі має декілька шкідливих звичок, на які навіть не звертає уваги, а психологи натомість впевнені, що хрускіт пальцями чи гризіння нігтів, це ні що інше, як підсвідомі комплекси.

Тож давайте розберемося, про що сигналізують ваші погані звички.


Звичка гризти нігті

Про те, що людина з неакуратними нігтями має не надто презентабельний вигляд, навіть говорити не варто. Більшість чоловіків не приховують, що красиві жіночі руки – це надзвичайно привабливо. Втім, психологи наголошують на тому, що звичка гризти нігті свідчить про внутрішнє напруження й несвідому тривогу. Як правило, вона пов’язана із низькою самооцінкою та недостатньою любов’ю до себе. Крім того, згризаючи свої нігті та роблячи їх некрасивими, ми підсвідомо караємо себе за те, що не варті любові.

ныгты

Звичка гризти ковпачок ручки

Не рідко ми зустрічаємо людей, яких хлібом не годуй, а погризти ручку. Пам’ятайте, що облизуючи брудну ручку, ви можете заразити себе дійсно серйозними інфекціями. Але тут є ще одна проблема, яку психологи пояснюють невпевненістю в собі. Крім того, людська підсвідомість будь-який продовгуватий предмет сприймає, як фалічний символ, а отже, звичка гризти предмети такої форми вказує на несвідомий спосіб отримувати задоволення через рот, тобто орально. Це може свідчити про високий рівень підсвідомої концентрації на еротичних насолодах.

ручка

Паління та тяга до алкоголю

Ну про ці звички, здається, сказано вже все, що тільки можна уявити. Втім, психологи наголошують, що цигарки та алкоголь приносять нам додаткове задоволення, дають відчуття припливу енергії, розбурхують наші відчуття. Деколи вони навіть заміняють “психологічні” знеболюючі. Часто палять люди, які займаються активною інтелектуальною діяльністю, адже їм потрібно заповільнити свідомість, яка постійно перебуває у напрузі.

курить

Звичка переїдати

Всі ми знаємо про людей, які не можуть зупинитися перед смачною, але шкідливою їжею і їдять стільки, скільки витримує ґудзик на тісних джинсах. Психологи запевняють, що їжа – приносить дуже сильне задоволення для багатьох людей, до того ж, у нашій підсвідомості, секс і смачна їжа співпадають за відчуттями насолоди. Коли нам не вистачає любові, ми намагаємося компенсувати її сексом, коли не вистачає любові та сексу – компенсуємо їжею.

їжа

Звичка перепитувати

Погодьтеся, люди, які постійно про щось перепитують, ну дуже нас дратують. Людина може прекрасно чути закінчення фрази, але знову і знову мучить всіх своїм недоречним перепитуванням. Психологи називають цю звичку ехолалією. Як не дивно, дорослі, які страждають від цієї звички, можуть виявитися хворими на шизофренію чи інші психологічні захворювання.

ехолалыя

Звичка постійно щось колупати

Якщо ви не можете спокійно сидіти, коли у вас не висохнув лак на нігтях чи заживає свіжа ранка, а маленький прищик на щоці так і хочеться здерти, то психологи радять вам працювати над внутрішньою гармонією. Ця звичка говорить про тривогу та несприйняття себе, а також про підсвідомий перфекціонізм – хочеться, щоб все було ідеально, а зараз це не так. Наприклад, ви постійно торкаєтеся до свіжого манікюру, хоча й знаєте, що він ще не засох – це означає, що ви дуже хочете, щоб він швидше закріпився і одразу зробив вас красивою.

прищ

Звичка хрустіти пальцями

Психологи помітили, що кісточками найчастіше хрустять саме чоловіки, а не жінки. Ця звичка сигналізує про внутрішню невпевненість в собі.

пальцы

Звичка кусати щоки і губи

Психологи і тут знайшли підсвідомі сигнали. Виявляється, що рот – це місце, через яке ми отримуємо велику кількість чуттєвих насолод, не тільки від смачної їжі, а й еротичних. Несвідоме травмування щік та губ може свідчити про покарання самого себе за надто велике внутрішнє прагнення до цих еротичних відчуттів.

Happy Young Woman Biting Lips

Звичка відривати етикетки

Тут існують різні точки зору. Одні психологи впевнені, що люди, які відривають етикетки зі всіх баночок та упаковок, страждають від нестачі сексу. Інші ж вчені запевняють, що тут справа у перфекціонізмі, адже у нашій свідомості чиста упаковка має вигляд більш ідеальної.