СМІХОТЕРАПІЯ: робимо сміх звичкою

Найпоширеніша причина смерті чоловіків у всьому світі – стрес. Він послаблює імунну систему, діє на надниркові залози, може стати причиною розвитку цукрового діабету і довести до інфаркту. Єдиний спосіб не здати ковзани завчасно – частіше помирати зі сміху!

Дослідник з Каліфорнійського університету Лома Лінда Лі Берк повідомляє: «У 50-ті роки люди планети Землі сміялися в середньому до 20 хвилин на день. Сьогодні — всього шість». Невесела статистика. І що ще гірше, нестача «ха-ха» позначається на нашому здоров’ї. Адже сміх — вроджена реакція організму на стрес. Це не просто природний антидот тривоги. Сміх розв’язує саме ті проблеми зі здоров’ям, які стрес створює. Ось перелік доказів.

 
1. Сміх зміцнює імунну систему,  знижує рівень кортизолу, гормону стресу, збільшує концентрацію природних антитіл у слинних залозах, які захищають організм від проникнення інфекції респіраторними шляхами.
2. Сміх знижує артеріальний тиск і робить розум більш ясним.
3. Сміх збільшує концентрацію ендорфінів («речовин гарного настрою») в організмі й може навіть підвищити больовий поріг (тимчасово).
4. Сміх знижує алергічні прояви. Дослідження довели, що після перегляду комедії алергени мали менший вплив, ніж після серйозного кіно.
5. 10 хвилин сміху еквівалентні півгодині вправ на велотренажері. А 20 хвилин сміху за навантаженням на серце рівні трьом хвилинам активного веслування і підсилюють кровообіг на 22%. Без поту і болю!
6. Регіт збільшує частоту серцевих скорочень, робить дихання глибшим і задіює м’язи обличчя, живота й грудей. Тобто збільшує приплив кисню в організм і виводить слиз із легень, допомагаючи астматикам та хворим на легеневу недостатність.
7. Сміх зміцнює серцево-судинну систему і захищає від серцевих нападів.
8. Сміх полегшує болі в шлунку, сприяє травленню.
9. Сміх може підвищити працездатність.

 
ЗРОБИ СМІХ ЗВИЧКОЮ
1. Тренуй сміхопам’ять. Щоразу, коли  ти стаєш свідком якогось неймовірно смішного випадку, намагайся запам’ятати цей момент.
2. Оточи себе смішним.
3. Знайди час на релаксацію і не почуватися винним за це. Якщо ти не в змозі викроїти у своєму розкладі кілька годин на те, щоб побачити свіжу комедію, — це вже привід звернутися по допомогу до психолога.
4. Очікування веселих подій також допомагає організму протистояти стресу. Заплануй собі що-небудь справді веселе на вікенд — і весь тиждень проживеш із посмішкою!

 
Раніше InfoMIX писав кілька порад як самостійно боротися зі стресом.  Цікаву інформацію що до того емоції та почуття – друзі чи вороги для розповіда психолог  Наталі Рейч.