У центрі Києва археологи відкопали вулицю часів Київської Русі

У центрі Києва археологи знайшли вулицю часів Київської Русі, Кличко пообіцяв зберегти знахідку , повідомляє Ура-Інформ.

У Києві під час проведення ремонтних робіт на Поштовій площі на глибині семи метрів археологи виявили цілу вулицю часів Київської Русі.

Унікальну знахідку археологів, які на глибині 7 метрів знайшли частину вулиці середньовічного Києва, буде збережено. Зараз ми залучили фахівців, істориків, археологів, мали розмову з інвестором, який веде будівництво на Поштовій. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко.

«Артефакти 11-13 століття жодним чином не будуть знищені чи пошкоджені. Я в п’ятницю був на місці, оглянув розкопки і поспілкувався з археологами. Розпорядився зупинити всі роботи, які можуть пошкодити знахідку», – підкреслив Кличко.

Мер столиці зазначив, що міська влада доручила замовнику будівництва знайти оптимальне проектне рішення, щоб зберегти залишки історичного міста в структурі громадського простору центру, який будується.

“Приклади створення подібних центрів є в Європі: коли в сучасному місті створюють історико-культурні місця, зберігаючи унікальні знахідки археологів”, – зазначив Віталій Кличко.