Світлана Годинюк: “Сучасна жінка повинна бути сильною”

Підприємство “Каприз”, створене у 1998 році як невелика майстерня з виготовлення м’яких меблів, за короткий час перетворилося на процвітаючу фірму, високоякісна продукція якої відома практично по всій Україні. Про високий професійний рівень можна судити з того, що тут готові надати клієнтам унікальну послугу — виготовлення м’яких меблів на замовлення за повністю індивідуальними проектами, а також запропонувати більш ніж 100 моделей власного дизайну.


 

Майстерність працівників, сучасні технології, якісні матеріали, віддана і наполеглива праця та творчий підхід до улюбленої справи — саме цим вирізняється «Каприз». Меблі від виробника «Каприз» – це унікальна можливість долучитися до світу елегантності та дизайнерської ексклюзивності, відійшовши від стандартних рішень.
Про свій рецепт успіху нам розповіла Світлана Годинюк — власниця підприємства “Меблі-Каприз”, а ще – молода, амбітна, позитивна, цілеспрямована та сильна жінка. Її позитивна енергетика відчувається у кожному слові і русі. А ще пані Світлана – мама двох дітей і щира та цікава співрозмовниця, що заряджає своєю посмішкою й оптимістичним настроєм.

Світлано Юріївно, які передумови створення підприємства «Каприз»?
Тоді це було вимогою часу. Скажімо, попит був, але не було пропозиції. Саме тому й розпочали виробництво. Хотілося запропонувати людям якісні та зручні меблі.

Що можете запропонувати клієнту?
Основна діяльність — виробництво м’яких меблів «за примхою клієнта». Але продаємо не лише те, що виробляємо. Зокрема, у нас можна купити меблі виробництва Італії та Малайзії – від найпростіших до елітних.

 
Чому «Каприз»?
Будь-який каприз за ваші гроші! (сміється — авт.) Вважаю, що кожна людина може «покапризувати», створюючи меблі для себе. А ми ці бажання втілюємо у життя. Щоб потім ви насолоджувалися, кожен день дивлячись на улюблені речі.

 
Наскільки індивідуальним може бути замовлення?
Повністю. Буває, що людина приходить і «складає» свій диван абсолютно з нуля. Трапляється, що лише змінює якісь частини, наприклад, бильця.

 
Скільки часу виготовляються меблі за індивідуальним замовленням?
Орієнтовно від 3-х тижнів. Залежно від складності. Наприклад, в деяких моделях лише саме різьблення може робитися більше місяця.

На що орієнтуєтеся при створенні меблів?
Перш за все, на побажання і фантазію замовника, приміщення, де буде стояти виріб. Спираючись на наш досвід і світові тенденції в розвитку меблів, намагаємося створити щось ексклюзивне і, звичайно ж, практичне та якісне. До кожного замовлення треба підійти з професіоналізмом. Адже важливий не лише зовнішній вигляд, а й те, наскільки створена нами річ функціональна.

Наскільки змінилися технології?
15 років тому починали з виробництва найпростіших каркасів, повторювали зарубіжних виробників. Наразі самі продумуємо і проектуємо каркаси, технологічно вдосконалюємося. Постійно шукаємо партнерів, розвиваємося, маємо величезні напрацювання по тканинах і меблевій фурнітурі. У зв’язку з цим відкрили гуртівню, яка наразі є однією з найбільших у регіоні. Пропонуємо високоякісний і доступний по ціні асортимент товару. Також представлений надзвичайно широкий спектр тканин.

Наскільки велика конкуренція?
На мою думку, до 2008 року місця під сонцем вистачало всім. Купували меблі різної ціни і якості. Ситуація змінилася після 2008 року. У зв’язку з фінансовою неспроможністю людей попит значно скоротився. Звичайно, об’єми нашого виробництва також скоротилися, але пропонуємо асортимент, яким можуть похвалитися одиниці. Також наші клієнти можуть вносити корективи і особисто контролювати процес виготовлення замовлення. Саме робота із замовником, врахування усіх його побажань, увага до деталей і гнучкість виробництва робить

«Каприз» лідером меблевої галузі.
Як справляєтеся в кризовий період? Методи здешевлення виробництва?
Ні, ніколи б не пішла на таке. Якість завжди була і є в пріоритеті.

Чи міняється тенденція в моді меблів?
Особисто я — поціновувач класики, а класика з моди ніколи не виходила і не вийде. Звичайно, є тимчасові віяння, зокрема, кубізм, модерн тощо, проте вони скороминучі. Але нашому клієнту ми виготовляємо все, що він просить.

Що надихає в роботі?
Мабуть, сама ідея створення. А ще люди, які разом працюють, дуже тонко відчувають настрій один одного. Тому стараюся приходити на роботу повною енергії. Якщо випромінюєте негатив — з вами ніхто не буде працювати. Завжди намагаюся бути бадьорою і повною натхнення до роботи!

Процес створення меблів?
Для працівника це – робота, я ж стараюся максимально точно передати йому своє бачення. Насправді це складний процес.

Як підбираєте кадри?
Взагалі з персоналом у нашій справі важко. На жаль, цій професії ніхто не навчає. Кваліфікованої робочої сили мало, молодь не готують, у виробництво вона не йде. Процес створення меблів — дуже тонка робота. Важливий кожен стібок, адже від цього залежить остаточний вигляд меблів, наскільки вони будуть гарними та акуратними. На підприємстві «Каприз» працюють кваліфіковані люди, які вміють робити речі виняткової якості. Але найголовніше – у нас склалася команда однодумців з дуже теплими стосунками. Я зі своєї сторони намагаюся створити для персоналу максимально зручні та комфортні умови роботи.

 
Ви не лише бізнес-леді, а й мама двох дітей. Як знаходите для всього час?
Тяжко було і коли діти були маленькими, непросто і зараз. Пам’ятаю моменти, як вони на дошках бавилися. Але своя ноша завжди приємна. У мене була ціль. Зараз діти, можливо, ще не у тому віці, щоби суттєво допомагати, але підтримують мене завжди, все розуміють. Син після 7 класу вступив до військового ліцею імені Богуна в Києві. А донька навчається у 10 класі. Мріє стати дизайнером, вона – дуже творча особистість. Захоплюється вишивкою стрічками, бісером, малює, займається ікебаною.

Ви направляєте дітей чи даєте право вибору?
Даю право вибору. Пам’ятаю, як у свій час мене намагалися відправити кудись, де мені не дуже подобалося. Зважаючи на цей досвід, підтримую і буду підтримувати своїх дітей у всіх починаннях, а вибір за ними.

Як проводите вільний час?
Його практично немає. Робота та діти. Якщо випадає вільна хвилина, стараюся побути з дітьми, влаштовуємо уікенди в місті, за містом, за межами області, країни, байдуже, де і як, аби відчути себе щасливою та вільною.

Чого б хотіли у майбутньому?
Дуже хотілося б нарощувати обсяги виробництва. Звичайно, це важко, оскільки виробництво — дуже складна діяльність, потребує постійного вкладення — у людей, покращення технологій, умов праці та ін. Тут дуже жорсткі рамки. У планах – відкрити ще один салон-магазин. Треба постійно розвиватися. Ця робота мені не просто цікава – я нею живу. А взагалі, я – вільна жінка, загадувати не хочу, хто знає (жартує — авт.).

Як гадаєте, чим, крім виготовлення меблів, могли б займатися?
Мені здається, була б чудовим архітектором, дизайнером інтер’єрів. І не відкидаю такої думки в майбутньому — все можливо. Але наразі націлена продовжувати те, чим займаюся.

 
Бувають ситуації, коли клієнт просить допомоги в дизайні інтер’єру? Чим керуєтеся?
Авжеж, дуже часто. Зокрема, співпрацюємо з кафе, ресторанами, готелями. Нерідко виїжджаємо до клієнта. Іноді клієнти хочуть, щоб я особисто допомогла у дизайні меблів. Не притримуюсь якоїсь філософії — керуюся власним смаком.

Дуже багато дівчат хоче бути такими, як ви, бізнес-леді.
У кожного свій шлях. Не хочу розчарувати – але це нелегко.
Власний бізнес вимагає неординарної сили волі і певних жертв.
Можу лише кожній побажати – нехай усе, про що мрієте, здійсниться! І не забувайте основне: Ви уже леді!!!

А ви б щось поміняли? Ніколи не хотілося зняти з себе таку величезну відповідальність перед клієнтами, колективом?
Ні. Ніколи. Це не з моїм темпераментом.

Із розвитком бізнесу ваш характер змінився, став жорсткішим?
Нас міняє життя. Взагалі можу бути і жорсткою, і м’якою, залежно від ситуації.

Якою повинна бути сучасна жінка?
Сучасна жінка повинна бути сильною. Інакше й бути не може.

 
Багато часу присвячуєте особисто собі?
В міру. Однозначно, жінка має бути доглянутою. Відвідую салони краси, манікюр, зачіска… За потребою — косметолог. Звичайно, бувають моменти, коли дуже хочеться себе побалувати. Інколи це собі дозволяю.

 
Від чого залежить успіх у бізнесі?
Від власного бажання. Якщо хочете це зробити — вам усе вдасться.

Спілкувалася Валентина Іванюк

Спеціально  для  InfoMIX


годинюкЗавітайте в магазин за адресою:
м. Рівне, вул. Петра Могили, 28
т/ф.: (0362) 68-40-08, 68-40-09
www.kapriz.ua