Російських зомбосеріалів більше не буде

Верховна Рада України заборонила трансляцію всіх серіалів та фільмів з РФ, які пропагують діяльність країни-агресора.

Микола Княжицький, голова комітету з духовності та культури, повідомив, що прийняття цього законопроекту є надзвичайно важливим та принциповим, адже ці серіали підтримують агресію Росії щодо України.

Він пояснив, що законопроект пропонує надати можливість центральним органам влади, таким як Держкіно, штрафувати ті канали, які порушують заборону на трансляцію російських серіалів. Також законопроект пропонує скласти перелік осіб, показ яких на телебаченні є не бажаним, у зв’язку з тим, що ці особи закликали до міжнаціональної ворожнечі, предає Еспресо.TV.

Народний депутат підкреслив, що зараз трансляція серіалів та фільмів за участю осіб, які підтримують антиукраїнську політику, відбувається хаотично. “Зараз немає затвердженого списку заборонених акторів та культурних діячів, тому досить часто канали просто не знають чи можна показувати цю особистість чи ні”, – зауважив він.

Закон вступить в дію через два місяці з дня його опублікування. “Це робиться для того, що телеканали мали можливість закупити закордонні серіали, крім російських, і почати виробництво українських серіалів”, – пояснив Княжицький.