Релігійні діячі бачать в йозі «царство пітьми»

Католицький священик Роланд Колхаун, висловив думку, що заняття йогою можуть привести всіх віруючих християн в «царство пітьми».

Це не перший випадок з боку релігійних діячів настороженого ставлення до популярної практики  – йоги. Колишній Папа Бенедикт XVI  попереджав свою паству, що йога, дзен та інші форми трансцендентальної медитації можуть «перерости в культ тіла», що знецінює молитву.

«Коли ви звертаєтеся до досвіду інших культур, які знаходяться за межами християнського домену, ви не знаєте, що ви відкриваєте для себе», – сказав Роланд Колхаун.  Він допускає, що люди можуть займатися йогою з хорошими намірами, але це не убезпечує людину від потрапляння в «погану духовну область» і контроль сатани.

“Злий дух може бути переданий в різних напрямках. Люди можуть займатися йогою безпечно. Але завжди є ризик”, – пояснюють священники.

У жовтні 2014 року в австрійській початковій школі заборонили заняття йогою з релігійних міркувань.

Існує багато форм йоги, деякі з них тісно пов’язані з релігією, насамперед з індуїзмом і буддизмом. У Європі заняття йогою найчастіше сприймають лише як модний вид фізкультури. Проте віруючі люди та духовні діячі розуміють цю практику інакше.